Stefanotis

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Postautor: Anamaria » czw lut 24, 2011 8:25 pm

Ulotna maiła na myśli pałąk od koszyczka. Często się tak prowadzi stefanotisa - zawija jego pędy na wygiętej w pałąk tyczce bambusowej, której końce wetknięte są do doniczki (taki pałąk można kupić np. w OBI)
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Mikros » sob lut 26, 2011 10:03 am

Cebulka pisze:A co to znaczy 'poprowadzony w koszyczek'? [skrob]

Bo mnie to się koszyczek tylko ze świńskim dowcipem o czerwonym kapturku kojarzy [lol]


[haha] [haha] [haha]
Pozdrawiam [tuli]
Awatar użytkownika
Mikros
Weterani
 
Posty: 483
Rejestracja: czw lut 22, 2007 7:33 pm

Postautor: ulotna chwila » pn lis 07, 2011 11:22 am

no i po moim Stefanku :(
wczesniej mialam obawy, czy wypusci nowe listki, owszem wypuscil, powiem nawet ze rosl jak wsciekly, pojawilo sie nawet bardzo duzo zalazkow kwiatowych i co?
i po przeprowadzce zrzucil doaslownie wszystkie liscie, zolkly na potege i spadaly, w rezultacie zostaly same gole lodygi
zal mi go wyrzucac, mam nadzieje, ze dostosuje sie do nowego miejsca i odzyje, ale poki co nie wyglada to dobrze...ehhh
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: Emmi » pt lis 11, 2011 7:14 pm

Stefanotis jest wrażliwy na zmiany miejsca a przede wszystkim temperatury. Jeśli szedł do kwitnienia to zakładam, że ma korzenie w porządku, więc ustaw go na okno wschodnie albo zachodnie i trzymaj go podlewając umiarkowanie czyli raz w tygodniu i powinien ruszyć :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości