PH gleby i opryski Roundup'em

Choroby i pasożyty roślin, preparaty ekologiczne, nawożenie, kompostowanie, gleba, ściółkowanie, rośliny trujące, szambo...

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: tomicron » czw paź 24, 2013 12:36 pm

Turmuś koniecznie zmierz pH w różnych miejscach bo tam gdzie naprawdę kwaśno bedzie trzeba dać 50-60dag wapna na 1m2, ale tam gdzie jest lekko kwaśno np. tylko 15dag... Oby nie przedobrzyć uzyskując np. pH>8
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: tuurma » czw paź 24, 2013 1:04 pm

Właśnie nie mam nic do mierzenia [skrob] Zobaczę, co ma ta moja znajoma, może od niej pożyczę...
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

opryski Roundup'em

Postautor: Sz_elka » ndz sty 27, 2019 8:03 pm

https://www.rp.pl/Biznes/301169915-Sad- ... 1t8D5YtTnc
Przerażające!
"
Publikacja: 16.01.2019
Sąd we Francji zakazuje środka z glifozatem

monsato.pl
Piotr Rudzki
Sąd w Lyonie anulował licencję na preparat chwastobójczy z glifozatem produkcji Monsanto ze względu na troskę o bezpieczeństwo ludzi. To oznacza natychmiastowy zakaz dla Roundup Pro 360 i jest dużym ciosem dla Bayera.
Niemiecka firma kupiła w ubiegłym roku za 63 mld dolarów amerykańską Monsanto, ma już prawie 9 tys. pozwów w Stanach od ludzi, którzy twierdzą, że herbicydy Roundup i Ranger Pro wywołały u nich raka.
............ "
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: amita » pn sty 28, 2019 9:28 am

Ciekawe czy to będzie miało szersze skutki? bo jak widzę jak ludzie leją rundap wszędzie to aż strach. Rzepak się tak podsusza do zbiorów, pszenicę. Mam nadzieję, że to spowoduje zakaz używania także u nas.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Sposób na chwasty

Postautor: Sz_elka » wt kwie 02, 2019 6:39 pm

Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: Cebulka » pt kwie 05, 2019 9:33 pm

Olejek z pelargonii... Tego jeszcze nie było [skrob] [kciuk2]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: Emmi » sob gru 28, 2019 11:06 am

Mam nadzieję, że rozwiązali już ten problem ale randap nie jest wycofany z Polski więc badania mogą sobie robić. Przemysł krajowy do szybszej obróbki gryki podlewają randapem alby przyśpieszyć zbiory. My przestaliśmy jeść kaszę gryczaną. Informuję tak na wszelki wypadek bardzo źle bym się czuła zachowując to dla siebie gdyby komuś z Ekoludków coś się przytrafiło.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: PH gleby i opryski Roundup'em

Postautor: Cebulka » czw sty 16, 2020 11:52 pm

Emmi niestety nie tylko grykę ale również przede wszystkim rzepak oraz pszenicę :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Chemia czy ekologia - grunt żeby pomogło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron