Opisanie problemów

Wszystko co dotyczy forum od strony technicznej (usmieszki, avatarki, zdjęcia itp)

Postautor: Cebulka » wt paź 20, 2009 6:27 pm

Już kasuję [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Irenna » wt paź 20, 2009 7:50 pm

,,Dziękuję cebulko.... [lol]
Awatar użytkownika
Irenna
Ekoludki
 
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:45 am

Postautor: mietek » sob sty 23, 2010 9:26 pm

Po ostatnim braku "dostaw" [lol] ekotopiku widzę SB przed zalogowaniem, a po zalogowaniu albo nie widzę, albo widzę z przed dwuch dni?

Po odświeżeniu długo czekam, a potem widzę białą plamę na SB albo jest OK, czasem Widzę znowu stere wpisy i znowu: załatwia sprawę odśwież???

Szukać błędu u mnie czy tak chwilowo jest?

jeszcze jedno:
jak nie wychodzę ze strony GŁ. wszystko jest OK, ale jak wejdę w jakiś tem. i wrócę - to znowu jestem w lesie [hmm]

może to mój sprzęt? mam go od niedawna..

mietek
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Andrzej » sob sty 23, 2010 11:19 pm

mietek pisze:Po ostatnim braku "dostaw" [lol] ekotopiku widzę SB przed zalogowaniem,

[shock] Sprawdzałem SB jako "Gość" i nie widziałem go.
W ustawieniach też nikt nic nie zmieniał.

mietek pisze: a po zalogowaniu albo nie widzę, albo widzę z przed dwuch dni?

SB ustawiliśmy na trzymanie postów tylko przez 2 dni, po czym automatycznie zostają kasowane od najstarszego.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: amita » sob sty 23, 2010 11:31 pm

Przed zalogowaniem nie widziałam sb,ani rano,ani teraz.Uprzejmie donoszę :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Dlaczego nie mogłam wchodzić na forum

Postautor: ewunia22 » pt lut 05, 2010 9:16 am

Miałam problemy przy otwieraniu tej strony wiele razy, a jak udało się wejść, to nie mogłam się zalogować, (przy wchodzeniu na inne strony przeszkód nie było).Chciałabym wiedzieć czy to wina tej strony, administracji , a może serwer jest felerny. Zarejestrowałam się tutaj z wielką chęcią, ale przy takich trudnościach to szkoda nerwów. Ciekawi mnie czy zdarza się to tyko mnie , czy może inni użytkownicy zgłaszali podobne problemy.
Awatar użytkownika
ewunia22
Ekoraczki
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 2:39 pm

Re: Dlaczego nie mogłam wchodzić na forum

Postautor: Andrzej » pt lut 05, 2010 8:36 pm

ewunia22 pisze:Miałam problemy przy otwieraniu tej strony wiele razy, a jak udało się wejść, to nie mogłam się zalogować, (przy wchodzeniu na inne strony przeszkód nie było)

Faktycznie, w ostatnim okresie kilku dni serwer na którym "wisi" to Forum działa sporo wolniej niż zazwyczaj. Jest to niezależne od Administatorów Ekotopiku. Za kilka dni sytuacja powróci zapewne do dotychczasowej postaci i szybkość otwierabia strony będzie poprawna.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Andrzej » sob lut 27, 2010 5:55 pm

Wyjaśnienie w sprawie błędnego komunikatu oraz zablokowania forum Ekotopik.

Otrzymałem następujące wyjaśnienie które niniejszym przytaczam w całości.


Mieliśmy dzisiaj około 15:00 awarię serwera.
Awaria częściowo została już usunięta.

Awaria powodowała wyświetlenie komunikatu, że forum zostało wyłączone z powodu naruszenia regulaminu.

Około 1% wszystkich forów może jeszcze nie działać - są to fora zarejestrowane w okresie ostatniego miesiąca.
Pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności dla wszystkich użytkowników. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj (najpóźniej jutro) wszystkie fora będą dostępne.

Przepraszamy za wszystkie niedogodności i nieporozumiemnia spowodowane niewłaściwym komunikatem.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: gruby miś » sob lut 27, 2010 5:59 pm

uff!
bo kto by pomyślał, ekotopik przecież taki grzeczny! [lol]
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Postautor: Sz_elka » czw gru 16, 2010 10:10 pm

Zachowane ku pamięci z ShoutBoxa :)

ulotna chwila: Dziewczyny czy Was też non stop wywala z eko? no szału zaraz dostanę, już chyba 5razy w przeciągu kilku minut
ulotna chwila: no nie...znowu to samo [zly] co napiszę posta i chcę go wysłać to się okazuje , że mnie wywaliło
tomicron: może instalowałaś ostatnio jakąś aktualizację systemu, a jakiej używasz przeglądarki ?
ulotna chwila: a no instalowałam dzisiaj, a śmigam przez firefoxa
tomicron: korzystasz czasem z "Przywracania systemu" - można sprawdzic czy to wina tej aktualizacji cofając do stanu sprzed niej :)
ulotna chwila: Tomi skorzystałam z Twojej rady i zaraz się okaże czy to coś dało [tuli]
ulotna chwila: pomogło [onajego]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Baś_22 » pt gru 17, 2010 9:06 am

Szelcia jak zwykle czujna i zwarta [haha] [tuli]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: cicho_borowska » wt cze 21, 2011 8:07 am

Od kilku dni mam kłopot z logowaniem się na stronie. Niby się loguję, ale przy każdej odpowiedzi lub przy wejściu w jakiś temat muszę się logować ponownie. Bywa tak, że strona logowania pokazuje się mi kilka razy i trzeba się logować i logować, aż coś jakoś "załapie".

Nie wiem, czy to wina mojego internetu, czy coś mi w profilu szwankuje. Generalnie inne strony mi chodzą, ale czasem pojawia się komunikat, bym sprawdziła swoje połączenie z internetem. Na innych stronach dzieje się to sporadycznie, na ekotopiku w zasadzie trudno mi pisać, czy przeglądać tematy, bo dzieje się to cały czas.

Podczas logowania, czy oczekiwania na otworzenie tematu w lweym dolnym rogu pojawia się komunikat błąd na stronie z wykrzyknikiem na żółtym trójkącie, później adres strony i czasem, że gotowe.

Może mam jakieś inne ustawienia łącznia z internetem, bo miałam komputer w naprawie? Może powinnam zainstalować inną przeglądarkę, bo teraz mam tylko eksplorera? Nie wiem. Trudno mi poczytać, czy ktoś już miał taki problem, bo każde kliknięcie w temat, czy stronę to nowe logowanie, czasem wielokrotne.

Czy ktoś może coś doadzić, by wróciła i mogła Was czytać oraz pisać bez kłopotów?

[serce] :*

Teraz np. najpierw pisało gotowe, a aktualnie pisze gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie. (w tym lewym dolnym rogu, na pasku).

Dobra próbuję wysłać tego posta. :)
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: cicho_borowska » wt cze 21, 2011 8:08 am

tym razem się udało od razu. :) Może się naprawi...
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: cicho_borowska » wt cze 21, 2011 8:15 am

posta wysłałam, łapką machnęłam, ale jak chciałam przesłać buziaka dla Tomiego, już mnie znów wywaliło. Na gbura w końcu wyjdę [ [cry] ;)

Tommi [onajego]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: tomicron » wt cze 21, 2011 8:37 am

Borosiu, mam dobrą radę dla Ciebie: zainstaluj sobie Operę (ma wbudowanego niezłego klienta poczty) albo Google Chrome (działa szybko nawet na starych PCach) i skończą się Twoje kłopoty z działaniem Internetu, forów, itd.
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: koliberek » śr cze 22, 2011 10:11 am

hm..ja mam nowego eksplorera i działa poprawnie
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » sob cze 25, 2011 7:09 pm

Daj znac Borosiu czy się poprawiło [tuli]

Chyba to kwestia ustawień komputera, bo nikt nie zgłasza ostatnio problemów z forum...
Wiem że ulotna miała też problem że ją wylogowywało - ale nawet nie wiem, czy jej się to udało opanowac i jak [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Mania » pn cze 27, 2011 9:17 am

Dlaczego straciłam awatarka i jak go odzyskać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Cebulka » wt cze 28, 2011 9:53 am

Maniu, tego nie wiem - ja przestałam go widziec wtedy kiedy kombinowałaś ze wstawieniem tego strażnika wagi [rol]

Czy to Andrzej ci go wstawiał czy sama go skąd wzięłaś?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Mania » wt cze 28, 2011 4:25 pm

Wstawił na pewno Andrzej, ale czy go sama znalazłam to nie wiem.

Jakoś mi tak łyso bez żadnej nalepki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Cebulka » czw cze 30, 2011 10:52 am

Umiem, ale takie tylko duże [skrob]

Może narazie niech będzie (chyba że komuś zaburza to obraz, to niech krzyczy [lol] ) a jak się Andrzej pojawi to może zmieni :D
Ta strona jest po rosyjsku a ja niestety nie gawariu [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Mania » pt lip 01, 2011 6:25 pm

Cebulko dzieki, od razu lepiej sie czuje :)

Niech zostanie duze, wcale nie wiedzialam, że było mniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Cebulka » wt lip 05, 2011 1:14 pm

Tak?
To może w takim razie tylko u Jurka na komputerze to wygląda że jest duże :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » pn lip 11, 2011 9:29 am

Cebulko nadal jest kiepsko :( Może być, że to ustawienia komputera, bo problemy zaczęły się po naprawie, w czasie której od nowa wgrywany był system. :(
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Sz_elka » ndz sie 21, 2011 5:06 pm

Cebulka pisze:Tak?
To może w takim razie tylko u Jurka na komputerze to wygląda że jest duże :D

... u mnie też jest duże, a było na pewno mniejsze! :) Ale aniołkowi dobrze patrzy z oczu, więc ... ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: cicho_borowska » czw wrz 08, 2011 7:53 am

Zainstalowałyśmy z Basią inną przeglądarkę - Chrome i teraz jest dobrze. [jupi]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Cebulka » czw sty 26, 2012 9:43 am

Ja może na szybko skopiuję co napisałam w SB jakby ktoś jeszcze nie wiedział jak ten problem ugryźc :D

X E [Sro 14:10] Samanta: cześć a co jest że ja nic napisać nie moge od jakiegoś czasu? jakieś kody się pojawiły, o co tu chodzi?

X E [Sro 14:18] saginata: Cześć Sami

X E [Sro 14:19] saginata: Mi też co jakiś czas wyskakują-ale to mija samo-tak jak przychodzi

X E [Sro 14:32] Cebulka: Samanto - kody wyskakują jak piszesz posta w którym jest jakiś link (czyli wklejasz zdjęcie lub linka)

X E [Sro 14:33] Cebulka: To dodatkowe zabezpieczenie przez automatami spamującymi

X E [Sro 14:33] Cebulka: sama bym to chętnie wyłączyła, ale nie mamy możliwości definiowania tych zabezpieczen

X E [Sro 14:38] Cebulka: trzeba zjechac w dół strony i przepisac kod do okienka (to dwa słowa z przerwą, czasem też jakieś dodatkowe znaki lub cyfry) i będzie OK :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

opisanie problemów

Postautor: zomarel » pt lut 24, 2012 9:02 pm

Inni też mają ten sam problem z wejściem na swoje fora.Nie znam się na serwerach,nie wiem o co chodzi,ale może nasze mądre głowy jakoś temu zaradzą? Cytuję:

"2 dni po tamtym poście mogę z czystym sercem powiedzieć, że dodanie wymaganego przy rejestracji pola "WPISZ 3 DOWOLNE CYFRY" całkowicie wyeliminowało problem z botami : ) rejestrują się sami "żywi" użytkownicy
Jak ktoś ma problem mogę dokładnie krok po kroku napisać jak to wykonać chociaż o wiele prościej byłby gdyby Administrator dodał do "całego serwisu" taki myk, uzdrowiłoby to serwer od koszmarnego błędu 503 słusznie ktoś zauważył, że błąd ładuje się najczęściej w momencie największego ruchu... "
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: opisanie problemów

Postautor: Cebulka » ndz lut 26, 2012 5:16 pm

zomarel pisze:"2 dni po tamtym poście mogę z czystym sercem powiedzieć, że dodanie wymaganego przy rejestracji pola "WPISZ 3 DOWOLNE CYFRY" całkowicie wyeliminowało problem z botami : ) rejestrują się sami "żywi" użytkownicy "


U nas to akurat nie jest problemem, bo autoryzowanie nowych uczestników mamy ręczne tzn ja albo Andrzej musi kliknąc żeby ich aktywowac, a to widac jeśli konto wyraźnie jest generowane tylko automatycznie.

Natomiast z tym nieszczęsnym błędem 503 faktycznie problem jest. Niestety obawiam się że to musiał by zrobic administrator całego serwera na którym jest forum - my nie mamy dostępu na taki poziom. Skąd jest ten cytat? Może jednak rzucę okiem czy damy radę coś zrobic :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

opisanie problemów

Postautor: zomarel » pn lut 27, 2012 10:46 pm

szukałam przyczyny błędu 503 i trafiłam na temat w:

http://help.mojeforum.net/viewtopic.php ... c&start=30
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: Cebulka » wt lut 28, 2012 9:03 am

Dzięki Zosia [tuli] Coś kiedyś na początku usiłowałam zrobic przy pomocy tego forum uzytkowników ale było to tak napisane że się zniechęciłam i zapomniałam że istnieje [glupek]

Jak ktoś chce się coś dowiedziec o 503 i 504 to może cały temat przeczytac
http://help.mojeforum.net/viewtopic.php ... sc&start=0

Wniosek z tego taki, że i tak źle nie jest bo dzięki dośc zamkniętej polityce jaką tu prowadzimy (nie ma 'pisania z ulicy' ani natychmiastowej rejestracji) omija nas problem ze spamem i botami - postami generowanymi automatycznie (pewnie reklamy lub jakieś lubieżne linki ;> )
Sądzę że te kody do przepisania przy wklejaniu obrazków które tak nas denerwują zostały wprowadzone właśnie jako remedium dla tych automatycznie generowanych postów i użytkowników.

Według tego co piszą w temacie "Administrator pracuje nad problemem" [lol]
Czyli przychodzi nam się jeszcze z tym dłużej pomęczyc i miec nadzieję że to rozwiążą - i to nie w sposób który będzie utrudniał znów życie [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Komunikaty, instrukcje, poradniki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość