Różaneczniki i Azalie

Również iglaki, żywopłoty i pnącza

Re: Różaneczniki i Azalie

Postautor: Cebulka » wt mar 06, 2018 10:43 pm

Magdziołku, jeden z nich to Calsap, tak?
Jeśli juz go przeznaczysz na stos a będzie jeszcze trochę dychał to chętnie go sobie przygarnę - potrenuję sobie na nim nawożenie i cięcie ;>
Jak przeżyje to fajnie, bo jest na mojej liście do kupienia, a jak nie no to trudno, przynajmniej będzie pretekst jechać do Pudełków [haha]

Rzeczywiście Zosiu, jak mogłam zapomnieć o twojej energetycznej rabatce przed altanką [glupek]

Tomku - przykro... Azalie nie chorują chyba na to? Jak się na nie zamiast różaneczników zdecydujesz to będziesz miał nie tylko piękne kwiaty ale też jak dobrze wybierzesz to oszałamiający zapach i wściekle kolorowe liście jesienią :D

A jeszcze patrząc na kilka poprzednich postów to dopiszę:
Emmi pisze:Może już ktoś o tym pisał, to najwyżej będzie jako kolejne potwierdzenie. Rododendrony zdziesiątkowała mi zeszłoroczna susza, niby jesień była deszczowa a zima mokra ale wiosną po prostu się nie obudziły.

Emmi, nie mam jeszcze żadnej praktyki z rododendronami, ale z teorii to juz niezła jestem i coś mi się wydaje że sama tu najlepiej opisałaś, co tak naprawdę je zabiło... Podobno nie tak łatwo jest ususzyć rododendrona na śmierć, za to udusić go brakiem powietrza w korzeniach można momentalnie :(

Ciekawe w jakim terminie tną ten rododendronowy żywopłot z Koli zdjęcia, chętnie bym się dowiedziała...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Różaneczniki i Azalie

Postautor: magdziołek » ndz mar 11, 2018 5:43 pm

Cebulko, różaneczniki sztuk dwie :) kupił sobie małżonek. Sam sobie o nie "dba" tzn tego biedaka, ledwie dyszącego w ubiegłym roku, przesadził w inne miejsce. Jak zapadnie na niego wyrok, to pierwsza się dowiesz. :) .
Różaneczniki bardziej niż azalie cierpią z powodu braku wody, jak są przesuszone zaraz atakują je wszystkie "plagi rododendronowe" ;) .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Poprzednia

Wróć do Drzewa i krzewy ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron