szybko rosnące drzewa

Również iglaki, żywopłoty i pnącza

Re: szybko rosnące drzewa

Postautor: Onaela » wt paź 15, 2013 7:36 pm

Emmi pisze:To super! Bo zmartwiłam się trochę jak usłyszałam, że róże przy ścianie domu to nienajlepsze miejsce :)
/

Emmi- jak to zwykle w życiu bywa.wszystko ma swoje plusy i minusy :/ Zimą różom będzie dobrze przy ścianie,natomiast latem-niekoniecznie.Zwłaszcza,jeśli to ściana południowa.Sąsiadka miała sporo racji,bo tak po prawdzie to róże lubią przewiewne stanowiska latem. Przy ścianie zwłaszcza południowej będzie im za ciepło i będą krótko kwitły. Poza tym brak przewiewu sprzyja rozwojowi chorób grzybowych :/ No i sucho jest przy ścianie :(
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Re: szybko rosnące drzewa

Postautor: Cebulka » pn sty 15, 2018 8:04 pm

Znalazłam świetny artykuł o drzewach - naukowy ale prosty, jak rosną korzenie i gałęzie i skąd taki mechanizm, warto przeczytać!
http://www.plantmar.pl/artykuly,3,5.html

A swoją drogą to Emmi posadziłaś tam w końcu jakieś krzewy, czy pnącza, czy kaczkom lotki podcięłaś? ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: szybko rosnące drzewa

Postautor: Emmi » wt sty 16, 2018 3:09 pm

Nadal jest to sprawa niezałatwiona. Sadzę tam to i owo, ale słabo rośnie. Nie chcę być wredną osobą ale któregoś roku nawet wydawało mi się, że sąsiad czymś podlewa od swojej strony akurat tu gdzie posadziłam... ale 100% pewności nie mam. Mąż nie dowierza i uważa, że to wszystko siedzi w mojej głowie bo mam do niego żal o koty , on jest gołębiarzem. Złożona sprawa ale nikt mi nie powie, że trudność w posadzeniu tam czegokolwiek jest normalne, tam nawet chwasty słabo rosną.
Ostatnio zmieniony wt sty 23, 2018 9:13 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: szybko rosnące drzewa

Postautor: Cebulka » ndz sty 21, 2018 11:04 pm

Jeśli chwasty słabo rosną to rzeczywiście bez wymiany ziemi na przynajmniej 50-70cm wgłąb jak ja wszędzie robię to nic nie urośnie... Zresztą niestety widziałam po twoich zdjęciach jakie masz 'stosunki wodne' w ogrodzie i rzeczywiście problem jest złożony, trudny do rozwiązania bez kompleksowego szerokiego podejścia.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: szybko rosnące drzewa

Postautor: Emmi » wt sty 23, 2018 9:12 am

Tam akurat jest wyżej. Zaskakujące jest to, że na tej samej linii przy ogrodzeniu ale trochę dalej rosną maliny i porzeczki od tego sąsiada między innymi i rosną i nic się im nie dzieje [mysli]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Drzewa i krzewy ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron