Rozmnażanie

Również iglaki, żywopłoty i pnącza

Re: Rozmnażanie

Postautor: Cebulka » pt mar 22, 2013 10:28 am

Emmi tu masz stronę gdzie jest to pięknie wyjaśnione, z dobrym skutkiem ukorzeniłam wg tego kalinę parę lat temu, w tym roku zamierzam ruszyć intensywnie z tym tematem i na pewno będę korzystać z tych wskazówek :D
http://www.ogrody.orzysz.org.pl/ogrody/r_polzdrew.htm
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Rozmnażanie

Postautor: Emmi » pt mar 22, 2013 10:39 am

Dzięki [tuli] złapałam głupi błąd, który robiłam, no może teraz się uda. I rewelacyjna jest ta tabelka, bardzo, bardzo mi się przyda, dzięki :*
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rozmnażanie

Postautor: Fil » pt mar 22, 2013 12:26 pm

Ha, ha :d ale numer! Właśnie znalazłam ten link z okazji zastanawiania się nad rozmnożeniem mojego wiązu karłowego Jacqueline Hillier i stronka na tyle mi się spodobała, że zachodziłam w głowę, gdzie by ją tu podać na Ekotopiku... A tu ciach, i Cebulka pierwsza była :)
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Re: Rozmnażanie

Postautor: tomicron » pt mar 22, 2013 4:30 pm

muszę jeszcze raz spokojnie przeczytać to opracowanie, Cebulko - coś mi tam nie gra, a odczytałem tylko pobieżnie... na pewno są jakieś brednie na temat kallusa. My walczymy żeby uzyskać go jak najwięcej w pierwszej fazie ukorzeniania bo to z niego wyrastają korzenie - im więcej, tym lepiej a ten każe go usuwać. Może nie wie oczym pisze po prostu ? [rol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Rozmnażanie

Postautor: Cebulka » pt mar 22, 2013 5:19 pm

A powiem ci że też się zdziwiłam jak przeczytałam akurat to zdanie [skrob]
Ale może jak tej tkanki jest za dużo to też niedobrze? Jednak nie wypowiadam się bo zupełnie nie zgłębiałam jeszcze tematu :)
Reszta wydaje mi się sensowna, a przede wszystkim jest to wszzystko zestawione w jednym miejscu :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Rozmnażanie

Postautor: tomicron » sob mar 23, 2013 12:09 am

Cebulka pisze:A powiem ci że też się zdziwiłam jak przeczytałam akurat to zdanie [skrob]
Ale może jak tej tkanki jest za dużo to też niedobrze? Jednak nie wypowiadam się bo zupełnie nie zgłębiałam jeszcze tematu :)

No może jak komuś tak sie zakallusują sadzonki że aż ten kallus wykipi i wszystko zeźre [jezyk2] [lol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Rozmnażanie

Postautor: tomicron » ndz mar 24, 2013 1:21 pm

Cebulka pisze:Reszta wydaje mi się sensowna, a przede wszystkim jest to wszzystko zestawione w jednym miejscu :)

Rzeczywiście większość wydaje się sensowna szczególnie w porównaniu z prawdami objawianymi w takim serwisie http://poradnikogrodniczy.pl
W ostatnim artykule nt. ukorzeniania w poczet trudno korzeniących sie roślin zaliczono wierzby [shock]
A nie od wczoraj wiadomo, że łoza wierzbowa w naturalny sposób zawiera duże ilości auksyn - hormonów, które w wersji syntetycznej stanowią podstawowy składnik ukorzeniaczy... Warto np. wodą, w której stoją wierzbowe witki podlewać trudno korzeniące się sadzonki - parafrazując klasyka 'It's the ecology, stupid !"
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Poprzednia

Wróć do Drzewa i krzewy ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości