Szparagi

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Szparagi

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 11:13 am

Szparagi
[16.09] 17:58 belva
Teraz z drugiej beczki; wierzyc mi sie nie chcialo jak po posianiu (pierwszy raz) szparagow, wszystkie wzeszly wspaniale a teraz widze ze sie ukorzenily bardzo solidnie. Poprzesadzalam je co 30 cm do porzadnej grzadki i bede czekac do nastepnego lata aby moze i zjesc kilka. Czy ktos ma jakies doswiadczenie ze szparagami?
********************************************************************************************
17.03] 20:05 belva
Kochani!!! Zebralam dzisiaj moje pierwsze szparagi. Co prawda tylko 5 sztuk ale mowia ze trzeba czekac na nie latami a ja juz na pierwsza wiosne mam rezultaty. Cos niepojętego
*******************************************************************************************
[18.03] 08:56 dadi
Szparagi - rewelacja , ciekawi mnie ich uprawa , ale na razie za wysokie progi jak dla mnie .
*******************************************************************************************
18.03] 10:30 Bird05
Belvo gratulacje! Czy zaczęłas od nasion czy karpy szparagów? Ja w tym roku wysiałam nasiona do pojemniczków i czekam. Najpierw je moczyłam 4-5 dni w ciepłej wodzie . Niektórym już wychodziły kiełki.To są białe szparagi a na działce mam szparag zielony ale nie wiem czy ten jadalny czy ozdobny ( do tych czas za takowy "robił") . Mam pewne obawy co do moich nasionek ponieważ gdzieś wpadła mi w oko informacja , że nasiona szparagów należy stratyfikować ale na moich nie było takiej informacji wiec nie zrobiłam tego i może sie okazać , iż moje zabiegi poszły na marne
*******************************************************************************************
[18.03] 14:55 belva
Aleks wiesz ze we Wloszech szparagi rosna dziko wlasnie w sosnowych lasach? Moja tesciowa zawsze chodzila je zbierac razem z grzybami i potem robila nam wspaniale risotto.. Bird i Dadi , jedne szparagi byly posiane a drugie wsadzone. Mysle ze zjadlam te wsadzone ale poniewaz byly na tej samej grzadce to nie jestem pewna.. Sa to zielone szparagi. Nasiona nota bene przywiezione z Polski, powschodzily pieknie i szybko.. Ladnie tez wygladaly na grzadce przez caly sezon. Jezeli sie nie myle to te biale sa otrzymywane przez okopywanie kielkow ziemia...
********************************************************************************************
[18.03] 18:37 babcia-gapcia
A propos szparagów. Jeszcze w tym roku nie będę próbowała, bo zbyt wiele muszę zrobić i za wiele eksperymentów przede mną. Zamiast szparagów wysieję scorzonerę. W smaku jest bardzo podobna do szparagów, tylko prostsza w uprawie. Zadomawia się co prawda na grządce na długo, ale niech tam...
********************************************************************************************
[20.03] 16:02 minimisia
Belva włąsne szparagi to sietne osiagnięcie gratuluję a jak to sie robi sieje nasionka czy jak ? a żeby były białe to kiedyś czytałam że trzeba przysypywać ziemią
********************************************************************************************
[22.06.2009] 16:57 jolkaza
A jedyną jarzynkę jaką mam to szparagi. Trochę ziół , koper, pietruszka naciowa, szczypior itp.
********************************************************************************************
[22.06.2009] 20:15 aknad
Trochę zazdroszczę Ci tych szparagów (jeśli mówisz o jadalnych ) bo takie ozdobne to posiadam ,uwielbiam szparagi i az żal ze sezon już się na nie skończył. Rozmawiałam z plantatorem, czy aby można je sądzić na działce, a i owszem, ale potrzebowałabym jeszcze drugie tyle ziemi co mam, aby były jakieś sensowne zbiory na własny użytek wiec się nie pokuszę do ich uprawy.
********************************************************************************************
[23.06.2009] 07:10 jolkaza
Szparagi "odziedziczyłam" - nie mam ich dużo , ale wiem ile siły trzeba mieć , aby je wykopać.Kiedyś pokusiłam się na ich rozmnożenie, nawet z powodzeniem, ale zrezygnowałam.Doszłam do wniosku, że ta ilość, która jest w tej chwili to w zupełności wystarcza. Poza tym długo trzeba czekać na właściwy zbiór, mam na myśli ładne, duże wypustki.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość