Szafirki

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Szafirki

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 11:15 am

Szafirki
[17.11] 18:23 lucysia
Nina-jak masz za dużo szafirków to też się piszę.Miałam piękne i mi zżarły nornice w tamtym roku.Na wiosnę urosły mi marne parę szt.Myślałam, że się popłaczę z żalu.Uwielbiam szafirki.
********************************************************************************************
[23.11] 19:18 lucysia
.Ale za to ile szafirków(te cebulki to szafirki prawda?) Wkurzyłam się na nornice i nie dam im śniadanka! Wsadziłam do duuużej donicy i do ziemi.Nie będa miały jak zjeść
********************************************************************************************
[14.03] 19:29 lucysia
A z szafirkami to zatańcowałam tak:nową rabatę która jest w "praniu"przekopałam cały rząd tak jak mają iść kamienie i powsadzałam doniczki.nasypałam torfu ze zwykłą ziemią i powkładałam w co drugą doniczkę.W tych co zostawiłam pustych, planuję nasadzić przebiśniegi(jeżeli się znajdzie dobra dusza co ma na zbyciu).Teraz żadna nornica im nie straszna!!!!!!!!!!
********************************************************************************************
[05.11] 17:05 malachit
Wsadziłam trochę cebulek tulipanów, narcyzów i szafirki. Mam znajomą, u której na wiosnę na jej działce jest niebieski łan szafirków. Twierdzi że same tak się rozmnożyły. Ponoć na początku miała ich niedużo. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby i u mnie tak się rozrosły.
********************************************************************************************
[04.12] 08:57 Emmi
Magdziołku, a jakie to cebulki? Bo wyczytałam, że te wiosenne, niebieskie... kurcze jak one się nazywają... szafirki? taak... chyba szafirki, to przeczytałam, że one właśnie późną jesienią wypuszczają jakby listki - kiełkują i w tej postaci przeczekują zimę Ja też posadziłam szafirki ale nic u mnie nie wygląda, więc chyba nici z rabatki wiosennej będzie no ale poczekamy zobaczymy
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości