Roszponka

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Roszponka

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:43 pm

Roszponka
[21.03] 10:16 Mikros
Choć zima nie bardzo chce ustąpić to przynajmniej samopoczucie inne. W ramach relaksu wyskoczyliśmy w sobotę na działkę. Wszystko jeszcze mocno okryte grubą warstwą śniegu ale pod folią ku mojemu zaskoczeniu ziemia ogrzana. Wykorzystałam to wysiewając rzodkiewkę i sałatkę na rozsadę. Oczywiście nie omieszkałam wyciąć roszponki wysiewanej jesienią. Ale pycha !!!
********************************************************************************************
[27.03] 21:15 Mikros
Co roku jeden tunel pozostawiam nie zdejmując folii na zimę. Po zakończeniu zbiorów, przekopuję z dodatkiem kompostu i wysiewam roszponkę. Pod koniec listopada dobrze ją podlewam i okrywam włókniną. Teraz zbieram dorodne rozety roszponki a ziemia pod folią jest wilgotna.
********************************************************************************************
[13.11] 13:33 a ja mam pytanko
czy ktos z was hodowal salate zwana roszponka lub roszpunka??? mam ochote ja posiac ale ja sie sadzi w hiszpanii albo we francji w pazdzierniku i zbiera w grudniu, kiedy ja posiac w PL???? dziekuje za pomoc!!
*******************************************************************************************
[13.11] 16:59 Albera
Siałam parę lat temu roszponkę, i raczej więcej się nie skuszę. Zle powschodziła, małe toto, więcej z tym zabawy niż pożytku. Wolę normalną sałatę.
********************************************************************************************
[13.11] 17:23 Cebulkaa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roszponka_warzywna
http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72164,3239983.html
To powyższe w sprawie roszponki. (chyba że ktoś może ma doświadczenia praktyczne w sprawie)
********************************************************************************************
[17.03] 13:09 *kati
W warzywniaku wypisciłam jeden zagonek i posiałam marchewke wczesną, niech szybko rosnie na zdrowie, a pod folia wysiałam sałatę - zieloną i bordową, rukolę i roszponkę. Wszystko, oprócz zielonej sałaty siałam po raz pierwszy, zobaczymy co z tego będzie
******************************************************************************************
[30.05] 23:01 *kati
W tym roku poraz pierwszy posiałam rukolę i powiem Wam, że jestem bardzo z niej zadowolona. Bardzo mi posmakowała i wiem, że zawsze już będzie w moim ogrodzie. Sałatka z rukolą smakuje jak dla mnie - wyśmienicie. Siałam też roszponkę, ale tą już nie jestem tak zachwycona jak rukolą.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości