Patison

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Patison

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:06 pm

Patison
[30.05] 20:09 mała ogrodniczka
Słoneczko, przez przypadek zrobiłaś tak jak ja podglądając( sorry) moją sąsiadkę . Własnie u niej na kompostniku w ubiegłym roku rosły przepięknie patisony. W tym roku zrobiłam to samo, wprawdzie dopiero kiełkują, ale myślę, że nieźle bedzie im się powodziło.
********************************************************************************************
[31.05] 08:49 mała ogrodniczka
Słoneczko, jesli chodzi o patisony, to zbieram takie maleńkie ( jak 5 zł) do lodówki i co drugi dzień marynuję. Zalewa jak na buraczki.
Zawsze robie większą ilość zalewy, żeby za każdym razem nie dorabiać. Większe, kroje na plastry, posypuję vegetą i w panierkę, smażę jak schabowe, to samo zresztą robię z cukinią. Patisony są bardziej mięsiste, mniej soczyste od cukini, ale też mi smakują.
********************************************************************************************
[05.06] 18:15 Słoneczko2006
. Czy można dosiać jeszcze patisony? Tak było zimno że może wyjdą, nie wzeszły mi wszystkie cukinie może bym pomiędzy dosadziła patisony? Czy te roślinki pasują do siebie?
********************************************************************************************
[05.06] 18:58 mała ogrodniczka
Słoneczko, no ja właśnie też zasadziłam patisony, chyba ze 2 tygodnie temu (było wtedy jeszcze ciepło) i nic nie wschodzi, czy już nie wzejdą ?
********************************************************************************************
[17.08] 12:38 Eduarda
Czy robi ktoś patisony w słoikach (malutkie) -w zalewie takiej jak ogórki korniszony. Fajna sprawa. Zamiast ogórków.Polecam.
*******************************************************************************************
[29.09] 14:13 Wiotka
Trzy siostry- gorąco polecam. Kukurydza skutecznie chroni rośliny przed wiatrami. Należy jednak pamiętać o odstępach. Ja posądziłam za gęsto i trochę roślinki miały za ciemno. Ciepłolubne czyli patisony i kukurydza szalały. Plony udały się znakomicie. Fasola również chwaliła sobie sąsiedztwo.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości