Mak

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Mak

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:28 pm

Mak
[20.04] 21:35 Miga
Bardzo lubię maki. Te duże, pełne. Nie wiem co to za odmiana. Gdy zakwitają wprowadzają mnie wręcz w hipnotyczny zachwyt. Udało mi się przynieść od koleżanki sadzonki. Skakałam koło nich jakby były ze złota. Niestety, mają korzeń palowy i nie wiem czy uda się je uratować.
********************************************************************************************
[11.07] 20:50 Wiotka
Muszę pochwalić się przepięknymi makami. Pełne i postrzępione- , że z daleka można wziąć je za goździki.Mam przepiękne kolory bordowe i różowe.
*******************************************************************************************
[04.09] 22:41 Wiotka
Miga dzięki za info. Cały dzień szukałam w Internecie maków- chciałam znaleźć takie jak te co mi ukradziono. Znalazłam. http://www.nickys-nursery.co.uk/seeds/p ... e10pop.htm
Teraz szukam nasion 'Purple Maltese Princess' albo innych maków pełnych Zobaccie jakie one są piękne.
*******************************************************************************************
[10.10] 13:07 Wiotka
Nie wiem czy pisałam Wam o maku. W gotowej mieszance kwiatów polnych były przepiękne maki. Postrzępione, pełne w kolorze bordowym. Niestety złodziej ukradli mi makówki. Szukałam w Internecie ale jakoś nie mogłam znaleźć sklepów z tymi nasionami. Jeżeli ktoś ma nasionka, albo informacje gdzie je mogę kupić to bardzo proszę niech mnie nakieruje. Maki,które szukam można obejrzeć na stronie http://www.nickys-nursery.co.uk/seeds/p ... e10pop.htm
*******************************************************************************************
[21.10] 19:44 Miga
Wiotka - pisałałaś o makach, te na linku są przepiękne. jesteś pewna, że to nie bylina? Bo jeśli tak, to powinno coś Ci wybić od korzenia bo maki całe zanikają ale jesienią znowu się pojawiją stąd może myślisz, że są jednoroczne. Ja mam mak wschodni, też jest bardzo ładny choć nie tak jak te Twoje. Posadziłam go na wiosnę, jak mi w przyszłym roku zakwitnie to mogę podzielić się nasionami.
*******************************************************************************************
[16.05] 19:54 albera
Nawet pod orzechem włoskim rośnie wspaniała kępa czerwonych maków, które same się wysiewają.
*******************************************************************************************
[16.05] 21:25 Albera
Też wiele czytałam o szkodliwości orzecha, ale odziedziczyłam orzech wraz z makami pod nim, i dobrze się mają.. Po przekwitnieniu maki usuwam, resztę koszę i przez resztę lata mam pod orzechem trawnik.
*******************************************************************************************
[22.06] 21:31 _tulipanka_
Ciesze sie, ze podobaja Wam sie moje maki Są śliczne, tylko przez te wichury kwiatki płatki raz dwa opadają A zasuszone płatki są werelacyjne, można je wykorzystywać do różnych ciekawych rzeczy. Czy ktoś z Was wie jak robić papier czerpany
*******************************************************************************************
[07.04] 10:46 Wiotka .
W miejscu gdzie w zeszłym roku rosły maki zielono i wygląda na to że same sie rozsiały .
******************************************************************************************
16.04] 12:02 Wiotka
Maki rozsiały sie tak skutecznie, ze zajęły cała rabatkę.Szkoda mi wyrywać wiec mam makową rabatę. Na razie jest cała pięknie zielon co jest urozmaiceniem i czyni rabatke inną niż wszystkie.
******************************************************************************************
[17.04] 22:06 dadi
Czytałam o makach - również służę nasionami ,a wysiały mi się jak szalone razem z malwami i firletką i zaczynam traktować je po macoszemu.
******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość