Bergenia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bergenia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:57 pm

Bergenia
[09.11] 21:21 nina1960
kltos tez chciał bergenie (to jest ten kwiat o duzych liściach kwitnacy na wiosnę).
********************************************************************************************
[10.11] 09:54 lucysia
Nina1960-czy ta bergenia to bylinka.Bo ja nie mam cierpliwości do jednorocznych.Chyba to o nią mi chodziło.Rośnie na jaką wysokość i jaki ma kolor kwiatków?(bo w opisach widziałam ciemny róż)
********************************************************************************************
[11.11] 12:46 nina1960
Lucysiu tą bergenie mam na skalniaku kwitną na różowo bardzo wczas na wiosnę .
********************************************************************************************
11.04] 06:53 koliberek
Nina - dostałam od Ciebie jesienią bergenię, posadziłam na skalniaku - jakis czas na nia zagladałam, a że poźniej już aura była nie taka, to nie widziałam. Teraz na wiosne jej szukam (a dokładnie wiem gdzie ją posadziłam, koło takiego wielkiego kamienia) i nie ma Czy ona zgubiła liście na zimię? i dopiero wyuści nowe? Czy po prostu coś mi ja zeżarło? Prosze powiedz, bardzo by mi było żal gdyby się okazało, ze jednak jej nie uchowałam, bo już z powodu samych liści bardzo mi się podobała
*******************************************************************************************
[11.04] 19:50 nina1960
no nie wiem co się mogło stac z twoją Bergenią Lucysi ponoć się przyjęły ,jak przekwitnie to Ci podesle może faktycznie coś ją zeżarło a jak inne skalniaki?
********************************************************************************************
[12.04] 17:30 minimisia
Koliberku ja też mam bergenie więc wrazie czego służę a poważnie to chyba ci ją coś zjadło bo ja nie spotkałam się z takim przypadkiem
********************************************************************************************
13.04] 08:00 koliberek
Nino- no to chyba coś mi jednak zeżarło . W takim razie jeśli to możliwe to zapisuje się na kolejna sadzonkę. Co do innych skalniaków to chyba wszystko w porządku. Bergenię zapamiętałam z uwagi na te śliczne liście.
********************************************************************************************
[13.04] 19:13 minimisia
Malachit koliberku bergenia już dla was zarezerwowana tylko proszę o poradę mam teraz zrobić sadzonki(po kwitnieniu) czy na jesień
********************************************************************************************
[14.04] 10:03 malachit
Minimisiu, sadzonki mogą być po kwitnieniu, one się potem zadomowią u mnie a zakwitną ponownie już u mnie na wiosną.
*******************************************************************************************
[10.10] 17:38 malachit
Mój dom ocieplano i tynkowano. Przez to zostsały zniszczone przydomowe ogródki. Teraz robiono tam porządek, idę i patrzę a na kupie śmieci leżą powykopywane bergenie. Zebrałam biedactwa i wsadziłam do skrzynek posypałam ziemią, a w niedzielę jadę na działkę i chcę je wsadzić. Czy jeszcze się przyjmą? Czy przetrwają zimę? Bardzo bym chciała, bo lubię bergenie. Chciałabym żeby się rozrosły na mojej skarpie. Jeden problem w tym czy się jeszcze ukorzenią przed zimą?
********************************************************************************************
[11.10] 18:14 tuurma
Malachitku, bergenie to twarde sztuki Nie martw się o nie na zapas. Na pewno się coś uchowa! Ja jeszcze teraz różne rośliny przesadzam - jak jabłonki zdążą się ukorzenić, to i bergenie też
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron