Bakłażan

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bakłażan

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 3:00 pm

Bakłażan
[12.01] 15:04 Miga
Kochani ogrodnicy! czy ktoś ma jakieś doswiadczenia w uprawie melonów i bakłażanów? próbowałam z marnym skutkiem. Bakłażany zakwitły i zrzucały kwiaty nie zawiązując owoców. Melony wprawdzie owocowały ale były marniutkie.
********************************************************************************************
[13.01] 01:02 Mikros
Bakłażana też uprawiam, zawsze 4-6 krzaków, i tak jak z melonami, w gruncie uprawa się nie udaje. Na krzaku zawsze pozostawiam 5-6 owoców. Pierwszy zawiązek owocu i pozostałe usuwam by mogły pozostawione owoce mogły ładnie wyrosnąć i dojrzeć. Uprawiam też paprykę słodką i ostrą.
********************************************************************************************
[16.01] 06:57 Werter
W temacie upraw warzyw w tunelu jestem raczej tradycjonalistą, więc głównie trzymam tam rzodkiewkę, sałatę, potem pomidory, sporo papryki (bo w gruncie tak nie wyrośnie) i ogórki. Czasami "wyskakuję" z uprawą w nim kukurydzy i arbuzów czy melonów. Bakłażany miałem tylko raz i kiepsko mi wyszły więc się do nich zraziłem.
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości