Żaby

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Żaby

Postautor: Cebulka » pn sty 10, 2011 3:28 pm

Żaby
[02.03] 13:21 Cebulkaa
Czy te dwie żabki to żywe? I tak się same ustawiły?
********************************************************************************************
[02.03] 16:24 Mikros
Cebulko obie żabki są żywe, mam ich multum na działce, nieraz trzeba bardzo uważać żeby ich nie rozdeptać. Nawet nasza pusia wie, że nie wolno ich ruszać i bawić się z nimi. W dni pogodne wygrzewają się na słoneczku. Nieraz jest ich cała gromadka na kamieniach albo wylegują się na liściach grążele i lilii wodnych. Dzięki nim nie mam problemów z niektórymi szkodnikami, już one same w naturalny sposób rozprawiają się z nimi.
********************************************************************************************
[02.03] 19:32 Cebulkaa
Mikros - a te żaby same przywędrowały, czy to z jakiejś rozsady hodowane? Musi byc super, jak zaczynają wiosną kumkac.
********************************************************************************************
[04.03] 11:09 Mikros
Jeśli chodzi o żabki to ropuchy przywędrowały same i zadomowiły się na dobre. A te zielone – wodne to przywiozłam ze stawów. Wyrwałam je z naturalnego środowiska i nie bardzo im się to podobało, przez pewien czas ciągle zbieraliśmy je po działce ale po kilku miesiącach i one poczuły się jak u siebie. Przyjemnie posłuchać jak kumkają i się nawołują, mimo obaw co na to sąsiedzi. Jednak jak ich nie słyszą przez dłuższy czas to się dopytują o nie.
********************************************************************************************
[15.08] 19:15 Baś_22
W sprawie głodomora - zaznajomieni w temacie twierdzą, że to zaskroniec. Raczej przybysz, bo więcej go nie widziałam (a może o tym nie wiem) i nie chciałabym doczekać się kolejnego spotkania z tym "milusiem". Mam niestety oczko wodne a w nim oczywiście uwielbiają rezydować żaby. Obawiam się, że ta zakąska może go jeszcze kiedyś ściągnąć na moje tereny
********************************************************************************************
[15.08] 19:20 Sz_elka
No to, jeśli to zaskroniec, to do 15 lat możesz spodziewać się odwiedzin!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaskroniec_zwyczajny
Ale miałaś cholerne szczęście,że byłaś właśnie w tamtym miejscu, o właściwej porze, miałaś aparat i jeszcze zimną krew! Brawo !!! Będziesz miała co wnukom opowiadać!
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość