Zapachy

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Zapachy

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 11:45 am

Zapachy
[06.06] 14:04 belva
Dziwne to jest faktycznie ze niektore kwiatki zaleznie od odmiany nie maja takiego zapachu jakiego powinny miec. Przyklad : u nas jest zatrzesienie fiolkow na wiosne sa one wszedzie i oczywiscie wszyscy traktuja je jak chwasty bo.......nie pachna! Cos podobnego ! Coz to za fiolek ktory nie pachnie! Albo Jasmin ( ten nasz) tu nazywa sie Philadelphus , pieknie kwitnie i nie pachnie. A nasz jasmin przeciez wlasciwie tylko po to jest zeby pachnial. Przypomina mi dom mojego dziadka na Mazurach..... BOZE co to byl za zapach. Najlepsze ze mieszal sie z watpliwym zapachem chodowli nutrii ktore moj dziadek mial i zapachem apteki na tylach ktorej mieszkal. A tak na boku to niektore "smrody" wymieszane z pieknymi zapachami robia sie hmmmm PIEKNE TEZ?
********************************************************************************************
[28.08] 12:16 Słoneczko2006
Jeżeli chcecie w postaci potpourri zachować zapachy z waszych działek i ogrodów na zimową pore znalazłam o tym bardzo ciekawą stronę sami zobaczcie: http://www.ogrody.katowice.pl/
********************************************************************************************
. [28.08] 12:21 Słoneczko2006
Trzeba wejść w porady, potem w porady ogrodnicze i w Potpourri
********************************************************************************************
[28.08] 22:20 Onaela
Słoneczko-fajne sposoby na potpouri-ja kiedys robiłam z lawendy i rózy ,ale zapach szybko się ulatniał,więc dodawałam naturalnych olejków eterycznych
********************************************************************************************
[19.06] 13:23 *kati
Słoneczko2006 - moja lawenda od Wertera też pięknie rośnie Oprócz tego ma piękny zapach...
... a jeśli mowa o pięknych zapachach, to rozpoczyna się u mnie czas, który uwielbiam - czyli kwitnienie mojej pięknej lipy na podwórku. Zapach kwitnącej Lipy jest dla mnie cudny. Co roku się nim zachwycam.
********************************************************************************************
[09.11] 22:07 kotkaaa
Dziewczyny wybierzmy najpiękniejszy zapach jesieni ,dla mnie to spalenizna z ognisk i nie mówię tu o jakichś ziemniaczkach tylko o zwyczajnych działkowych porządkach.Jak mi zaleci taki dymek to ogarnia mnie jakaś taka nostalgia,albo inna skrzydlata potwora
********************************************************************************************
[10.11] 08:51 dadi
Dym z ogniska - o tak! Ale jednak dla wzmocnienia wrażeń wrzuciłabym kilka ziemniaczków. Tyle , że dzisiaj za oknem regularna zawieja śnieżna i nici z ogniska ,chyba zrobię na obiad pieczone ziemniaki a niech pachnie i szybko będzie
********************************************************************************************
[09.07.2009] 22:29 beza 62
Przekonało mnie jeszcze coś, co dzisiaj przeczytałam w książce "Żyjący ogród". Akurat dzisiaj dostałam przesyłkę od kuriera, który mi tę książke przywiózł i od razu rzuciłam się do czytania. Mianowicie, że kalafior podczas gotowania nie ma nieprzyjemnego zapachu, ale tylko taki który hodujemy sami. A ten kupny ma ten nieprzyjemny zapach. Hmm... dziwne...
*******************************************************************************************
[09.07.2009] 22:38 amita
W ten kalafior Bezuś nie wierz,śmierdzi nawet taki naturalny.
*******************************************************************************************
[10.07.2009] 16:59 Cebulkaa
Może z tym kalafiorem to jest tak, że jak jest swój to i jego smrodek jest swój, własnoręcznie wyhodowany i doglądany - i wtedy staje się pięknym zapachem zapowiadającym smakowitą ucztę?
*******************************************************************************************
[10.07.2009] 21:33 jolkaza
Kalafior - jak go gotuję, to daję do gotowania kromkę chleba razowego i mniej "jedzie"
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość