Sarny i zające

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Re: Sarny i zające

Postautor: Tosia » pt lis 03, 2017 10:42 pm

stadko piękne ale i niebezpieczne
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Sarny i zające

Postautor: Emmi » pt mar 13, 2020 5:52 pm

Dzisiaj dwa, duże psy (kogoś) biegające luzem zaatakowały sarnę. Jedną zagryzły w nocy a kolejną Tom widział uciekającą po południu. Nic nie mógł zrobić mimo ruszenia na ratunek. Pewnie dopadły gdzieś tam i zagryzły :(. Rozpoczęliśmy akcję i masakra. Nikt nic, tylko kończy się na gadaniu. Gmina i inne instytucje - już po 14 nieczynne. Sołtys-ka rozkłada ręce, znalazła telefon do urzędu komunalnego... no ale defakto zwłok sarny nie ma. Psy również przepadły - pewnie objadając się zdobyczą. Powiadomiona policja przyjęła zgłoszenie telefoniczne i ma powiadomić leśnictwo. Sama tam zadzwoniłam i ... jak wyżej. Nic nie wiadomo o psach - czy są karmione, czy są szczepione? My też boimy się o kozy, ale pal sześć z nimi jak atakują duże zwierzęta to mogą zaatakować ludzi w tym dzieci. Muszą zrobić krzywdę człowiekowi żebry wreszcie coś się zadziało?
koszmar :(

Zadzwoniłam do znanej mi plotkary w okolicy na zasadzie, że przedstawię jej zajście w dużo lepszej formie, z naciskiem na sprawa w toku, będzie nagonka na psy i lokalizowanie właściciela... że może tą drogą chociaż wpłynie się na bezmyślnego posiadacza psów i będzie lepiej pilnował. Przy okazji dowiedziałam się, że rano jej mąż widział zwłoki sarny spacerując z piesiem ale ,,nic nie zrobili, bo to na obcym terenie". Ręce opadają. Zakończyłam rozmowę, kiedy po próbie instrukcji co powinni zrobić usłyszałam, że doskonale umie sobie poradzić w takiej sytuacji. Swoje osiągnęłam uruchamiając plotkarę. Ale czy to pomoże?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Sarny i zające

Postautor: Cebulka » wt lis 03, 2020 6:44 pm

Przykre to Emmi że widzi się coś co nie powinno być jak jest - ale nie wiadomo od której strony zacząć żeby bło lepiej [skrob]
Czy ta sprawa miała jakiś pozytywny finisz?


U nas takie odwiedziny...
Mimo wysypania preparatu Anty-dzik po ogrodzie bo dziki ryją na potęgę, kto nie ma szczelnego ogrodzenia ma trawnik przenicowany kompletnie [mur]

Nic się łobuziak nie boi, przecież widział że jesteśmy w salonie, ruszaliśmy się (wprawdzie spokojnie) a on tymczasem używał na chwastach na wciąż nie rozrównanej górze ziemi kilka metrów od nas... [mniam]
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: Emmi » śr lis 04, 2020 5:10 pm

Jakie cudowne spotkanie :) Łał!!!
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Sarny i zające

Postautor: amita » czw lis 05, 2020 9:26 am

Cebulko, za to nie będziesz miała pędraków, kretów i innych szkodników trawnika :D Pomiń, że trawnika też miała nie będziesz i już jest ok, bo się dalej nie rozniosą :D O rany, przecież takie psy mogą zagryźć człowieka, zwłaszcza w kilka. Jeszcze bardzo niska jest świadomość ludzi. Niedawno znajoma na fb wstawiła fotkę szczeniaków do oddania. Na moje pytanie czy wie, że nie wolno rozmnażać zwierząt odpowiedziała, że to przecież na wsi, suczka uciekła, to takie normalne. Na ripostę chyba się obraziła, albo były inne komentarze, bo post usunęła i napisała mi na pw, że jestem okropna. Wysłałam jej zdjęcia psów z Radys, czy taki los to po katolicku gotować braciom mniejszym. Już do mnie nie odpisała.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: tomicron » ndz lis 08, 2020 12:47 pm

To jest sarna w wersji M ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: Cebulka » sob sty 01, 2022 2:30 pm

Chyba wszystkim znane jest naśmiewanie się z obrazów typu 'jeleń na rykowisku' czy różnych innych ckliwych pejzaży z dziką zwierzyną, ustawioną w takich cukierkowych okolicznościch że nikt by nie uwierzył, że to prawda?


No to ja zrobiłam ostatnio chwilkę przed Świętami przed wykuszem takie zdjęcie.... Wesołych Świąt [choineczka]

Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: Baś_22 » sob sty 01, 2022 3:36 pm

Cudowna :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sarny i zające

Postautor: tomicron » ndz sty 02, 2022 9:40 pm

Chciała wejść do środka ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: Cebulka » śr sty 05, 2022 1:01 am

Haha chyba nie... Ale śmieszne jest to, że jeżeli stoi się kompletnie bez ruchu to można patrzeć im w oczy z odległości metra-dwóch - a one dalej nie rozumieją co widzą [ubaw]

Obrazek

Obrazek

I tak sama nie mogę się zdecydować - bo z jednej strony mnie to strasznie wkurza, że w ogrodzie za przeproszeniem nasr...[milczy]..ne, pąki poobgryzane, owoce róży wyjedzone ile sięgną, wokół wiader na kompost bałagan - a z drugiej strony to takie niesamowite patrzeć na nie z tak bliska i wiem że dzieciaki będa pamiętać to do końca życia [serce2]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Sarny i zające

Postautor: Baś_22 » czw sty 06, 2022 3:31 pm

Cebulka pisze: a z drugiej strony to takie niesamowite patrzeć na nie z tak bliska i wiem że dzieciaki będa pamiętać to do końca życia [serce2]


Tak, to jest niesamowite i dzieci na pewno zapamiętają to na całe życie ....to jest taki Wasz skarb nie do zastąpienia niczym innym :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości