Muzyka organowa

Wszystko to, co w duszy nam gra

Muzyka organowa

Postautor: koliberek » ndz lip 13, 2008 10:34 pm

Chciałam Wam opowiedzieć o koncercie, na którym byłam dziś, ale zacznę od poczatku:

Jak co roku w lipcu u nas w kościele odbywaja się koncerty pod tytułem Lipcowe niedziele organowe. W tym roku sa to już XIV niedziele. Staram się co roku byc przynajmniej na jednym koncercie; i tak wybralismy się z męzem dzisiaj. Koncert był wspaniały: na organach grał Robert Grudzień, ale prawdziwy popis kunsztu artystycznego dał prof. Georgij Agratina (pochodzacy z Mołdawii), który grał na cymbałach koncertowych i fletni Pana. Artyści grali rózna muzykę od takiej zupełnie klasycznej, poprzez filmową, a koncząć na własnych kompozycjach lub wariacjach na temat. Fantastyczny utwór pt. "Słowik" zrobił wrażenie niesamowite, nie wyobrażałam sobie, ze tak mozna na instrumentach nasladowac dzwięki natury. Niestety nie mogę wam tutaj zamieścic wykonywanych utworów, ale nabyłam płytę, wiec jesli kogos taka muzyka interesuje to można spróbowac przegrac :) Koncert dostarczył mi niesamowitych wrażeń.
Pozdrawiam wszystkich serdezcnie
KOLI ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Wróć do Muzyka, Literatura, Sztuki Piękne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron