Jacek Kaczmarski

Wszystko to, co w duszy nam gra

Jacek Kaczmarski

Postautor: Mania » ndz wrz 20, 2009 1:52 pm

W zasadzie "faństwo" wszelkiego rodzaju jest obce mojej naturze:)

Z jednym wyjątkiem, jestem fanką (Ony też ) piosenek i poezji Jacka Kaczmarskiego czy jeszcze ktoś tak ma?
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Samanta » ndz wrz 20, 2009 5:23 pm

Faństwo - jak piszesz Maniu odpada w każdej postaci.
Co do Jacka Kaczmarskiego - lubię słuchać jak śpiewa i ten rodzaj poezji bardzo mi odpowiada ale nie chciałabym np. znać go osobiście a już nie ma mowy o tym abym mogła zaprzyjaźnić się z osobą która żyje/żyła tak, jak Jacek.

Ponieważ nie widzę powodu aby oddzielać artystę jako człowieka od jego dzieła, nie widzę też powodu aby usprawiedliwiać egoizm, deptanie uczuć własnego dziecka jednocześnie rozpieszczając i nazywając "córką" dzieci kobiety z którą był.
Nikomu nie odmawiam prawa do szczęścia ale nie kosztem innych osób - już z pewnością osób tak bliskich jak jedyna córka czy żona-nawet była nie zawsze była byłą.
Talent trzeba umieć unieść z godnością - moim zdaniem Jackowi tej godności zabrakło.

Przepraszam jesli uraziłam Cię w jakiś sposób ale pytałąś o nasze zdanie- moje jest właśnie takie.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: saginata » pn wrz 21, 2009 6:36 am

My tak mamy-my !!!!!!!!!Moja ma³a córcia ¶piewa³a"...a muly lun±,lun± lun±...."
I wiêle s³ów jego piosenek zna....synio przygrywa jej na gitarze-a ona ¶piewa.Daj± nam czêsto koncerty-choæ ona nieco fa³szuje-a on stwierdzi³,¿e Kaczmarskim jednak nie bêdzie :D

I choæ w ¿yciu Kaczmarskiego by³o wiele,co mi siê nie podoba-to baaaaaaaaaaardzo lubiê jego piosenki.
Wiele osób krzywdzi siê nawzajem-i wybaczaj± sobie-mo¿e i Jackowi córka wybaczy³a...nie nam os±dzaæ...
Mnie ojciec te¿ wyrz±dzi³ wiele z³a-a jednak po latach wybaczy³am...potrafiê z nim rozmawiaæ ...¿artowaæ....

Teksty Kaczmarskiego bardzo mnie poruszaj±,przemawiaj± do mnie-juz przez tyyyyyyle lat....
saginata
 

Postautor: Mania » śr wrz 23, 2009 10:40 pm

Sagi:)

Cieszę sie, że tak macie:).

Cieszę się, że Twoje dzieciaczki znają piosenki Jacka Kaczmarskiego - to jednak kawał naszej historii.

Samanto

Szanuję Twoje zdanie. :)

Jednakże pozwolę sobie zaprezentować pogląd zgoła odmienny.
Ja oddzielam zdecydowanie Jacka jako człowieka i Jacka jako artystę.

Jestem odbiorcą jego sztuki i talentu i na tym się skupiam.
To jak żył to już jego i jego bliskich prywatna sprawa.

Jak wiesz nie zawsze wszystko jest czarno- białe i nie zawsze wina leży po jednej stronie i tak jak napisała Sagi nie mnie osądzać.

Napisałaś Samanto:
"nie widzę też powodu aby usprawiedliwiać egoizm, deptanie uczuć własnego dziecka jednocześnie rozpieszczając i nazywając "córką" dzieci kobiety z którą był."

Jest takie stare powiedzenie i według mnie bardzo trafne

"Mężczyzna kocha dzieci kobiety która kocha"
Nie jest to oczywiście ani wytłumaczenie ani usprawiedliwienie - jednakże jak się rozejrzeć dookoła to takich przykładów całe mnóstwo.

Jacek był alkoholikiem, to częste wśród artystów i nadwrażliwców.
To tez nie usprawiedliwienie ale nie mnie go z tego rozliczać.
Jacek wciąż za czymś w życiu gonił, często nie rozumiejąc za czym i za kim.. Był inny.

I jakkolwiek by go osadzać jedno jest pewne
Tylu porządnych do bólu i szanowanych obywateli nie dostarczyło światu tylu wzruszeń co właśnie Jacek.

Słuchając jego piosenek bardzo często się wzruszam, szukam w googlach informacji o postaciach historycznych z jego piosenek.

Piosenkę "Jałta" powinno się puszczać dzieciom w szkole na lekcji historii.

Kto wie Samanto, jeśli Jacek byłby tzw. porządnym człowiekiem, według naszego kanonu porządności, to może nigdy by nie napisał tylu pięknych wierszy?
Byłabym wtedy o coś uboższa.

a Przybyszewski? To dopiero był niegodziwiec :)
A dotąd trwa dyskusja nad jego geniuszem :)
hmm
Myślę, że za każdy rodzaj geniuszu jeśli nas takowy dotknie płaci się wysoką cenę.
Geniusz nie pozwala żyć, życiem "porządnym".

Może lepiej, że mnie żaden geniusz nie dotknął?

heheh ale nic nie wiadomo, może i mnie się zdarzy?
Wszak maluję :)

Jacek był na pewno bardzo wrażliwym człowiekiem, to widać w jego poezji.
Każdy, zaprawdę każdy artysta jest egoistą, interesuje go właściwie tylko jego sztuka, cała reszta jest obok.
Znam takich ludzi.
Być żoną artysty jest bardzo trudno.
Trzeba mieć dużo siły, to jest rola dla bardzo silnej kobiety.
Rola bardzo niepewna wszak artysta wszędzie szuka swojej muzy. :)
Na pewno nie można się nastawiać na to, ze się artystę zmieni w domowego Misia z coniedzielnym rosołem na stole :)

Zagaszam się z Tobą, że Jacek Kaczmarski prowadził życie w sposób który może się nie podobać, że pewnie wiele wyrządził krzywdy swoim bliskim, jednak to było jego życie, jego zmagania i tak jak napisałam wcześniej, mnie nic do tego.
Artystą jednak wielkim był i basta :)

Bardzo długo musiałbym się zastanawiać żeby jednoznacznie stwierdzić, że ktoś jest zły lub dobry.
Nie mam takich kompetencji żeby to oceniać.
Czasem to co dobre, wcale dobre nie jest i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Mania » śr wrz 23, 2009 10:45 pm

O rany ale sie rozpisałam :)

Chciałam jeszcze dodać, że zaprzyjaźnić sie z Jackiem Kaczmarskim zapewne bym mogła.
Powiem więcej, bardzo bym mogła i chciała.
Artyści to naprawdę inny gatunek człowieka. :)
Ciekawy
Zoną artysty nie chciałabym być nigdy :) z tego samego powodu - to inny gatunek człowieka.
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: saginata » czw wrz 24, 2009 5:54 am

Wspaniale to Maniu ujê³a¶-i nim przeczyta³am ostatni Twój post-pomy¶a³am sobie-¿on± artysty nie chcia³abym byæ-choæ s³uchaæ lubiê go bardzo-i zawsze podkrêcam radio gdy leci jego piosenka.
saginata
 

Postautor: Samanta » czw wrz 24, 2009 11:01 am

Dziewczyny. Ja się zgadzam z wszystkim co napisałyście. Też słucham tej muzyki i podoba mi się. Ale jak dla mnie to człowiek jest jednością i nie umiem tego podzielić na części. Tak mam.

Maniu a gdzie by mozna zobaczyć co malujesz? Moim największym sukcesem w tej dziedzinie był obrazek pt. "Zima" malowany techniką "gwasz". Czyli krochmal rozmieszany z farbką niebieską w różnym nasileniu. To było w 3 klasie podstawówki. Pani powiesiła go na wystawie bo dotychczas żadnego mojego dzieła wywiesic się nie dało i było nam obu coraz bardziej przykro. Chyba moja 82-letnia mama do tej pory go przechowuje jako dowód na to, że jednak córka talent ma.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Yennyfer » czw paź 08, 2009 11:30 am

Ja mam poglady bliskie Samanty.
Samego Kaczmarskiego nie lubię - nie przemawia zbytnio do mnie poezja śpiewana, choć uwazam, że to co pisał, to było "mocne" i na czasie, na pewno warte tego by go podziwiać jeżeli lubi się ten rodzaj sztuki.
Kiedyś słuchałam Wysockiego - i jego lubiłam, ale mozęto dlatego, ze lubię jez, rosyjski.
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Postautor: Mania » czw paź 22, 2009 6:46 pm

wklejam link :)

http://www.kaczmarski.art.pl/zyciorys/m ... jaciel.php



do Yenny

Kaczmarski często jest utożsamiany z epoką Solidarności. Jedank tak nie jest.
Kaczczarski to nie tylko poezja śwpieana ale też i czyat poezja.

Jest on poetą a i też talent plastyczny miał niewątpliwy ale to trzeba by było poznać jego twórczość.
Może sie zbyt szybko zniechęciłaś wszak Wysocji w podobnych klimatach jest. :)
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2009 2:58 pm przez Mania, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: saginata » czw paź 22, 2009 6:50 pm

Super Maniu-bêdzie co poczytaæ.
saginata
 

Postautor: Mania » czw paź 22, 2009 7:31 pm

hehehe

Przeczytałam swój post powyżej.
Napisałam go w jakimś nieludzkim języku :)

Ile to literówek można zrobić w takim krótkim tekście :)
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Baś_22 » czw paź 22, 2009 8:25 pm

Mania pisze:hehehe

Przeczytałam swój post powyżej.
Napisałam go w jakimś nieludzkim języku :)

Ile to literówek można zrobić w takim krótkim tekście :)

Ale to zawsze można poprawić :) [tuli]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » pt paź 23, 2009 7:21 pm

Nie poprawiać [haha]

Jest super jak jest [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Muzyka, Literatura, Sztuki Piękne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron