Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: lucysia » czw wrz 08, 2011 6:06 am

Wiecie jak to jest,idziecie do biblioteki,pani poleca wam książkę jako świetną a wy jak ją czytacie to flaki wam się wywracają z nudów.
Dlatego zadaję pytanie na zbliżającą się jesień :co fajnego czytacie?
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: cicho_borowska » czw wrz 08, 2011 6:55 am

Ja czytam "Świat Zofii" Joosteińia Gaardera. Może trochę młodzieżowa literatura, ale fajnie wprowadza w świat filozofii i w prosty sposób porusza tematykę rozważań różnych filozofów. Mnie się podoba.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: amita » czw wrz 08, 2011 8:34 am

Kryminały Patersona i thillery medyczne Terri Gerishan :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » czw wrz 08, 2011 9:10 am

A sporo ostatnio :)

Przeczytałam "Achaję" Ziemiańskiego (faktycznie - pierwszy tom niezły, następne dwa mu się 'rozlazły')

'Niewierną' i polecam - http://www.lideria.pl/Niewierna-Ayaan-H ... c61233e253

Aktualnie czytam 'Boże Igrzysko' Normana Daviesa, ale nie jest porywające.

Poza tym mam jedną książkę do polecenia, ale już oddałam i za diabła nie pamiętam tytułu, muszę zapytac [zly]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Tosia » czw wrz 08, 2011 9:29 am

Ja mam do polecenia książkę historyczną [ bo je uwielbiam] Theresy Revay "Biała wilczyca" i tom drugi " Wszystkie marzenia świata", ostatnio czytane Laslej Lokko "Świat u stóp", świetny kryminał "zwrotnik nocy" autor Michael Gruber, trochę romans troszkę historia Jacqueline Briskin"Tamta strona miłości"książki Nory Roberts bo to fajne dla relaksu [lol] a reszty nie będę wymieniać bo dnia mi zabraknie [haha].
Życzę miłej lektury :D
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Postautor: Anamaria » czw wrz 08, 2011 9:50 am

Ja lubię ksiązki oparte na faktach. Przez ostatni rok przeczytałam całą Rybałtowską. Najpierw sagę rodzinną o losach kobiety wywiezionej wraz z córką w 39roku na Sybir.. Czyta się jednym tchem.
I tom - Bez pożegnania - tułaczka bohaterki od Syberii, przez Kazachstan, Iran, aż do wyjścia z armią Andersa do Afryki
II tom - Szkoła pod babobabem - wspomnienia z Afryki widziane oczami córeczki
III tom - Koło graniaste - czasy tuż powojenne
IV tom - Mea culpa - dalsze losy bohaterek w latach 60-70
Ukaże się też kolejny tom, ma już nawet tytuł: Czas darowany nam.

Potem poszłam za ciosem i przeczytałam inne tytuły tej autorki: :Kuszenie losu" i "Magia przeznaczenia". Też polecam.

Ostatnio natomiast wpadła mi w ręce powieść - autobiografia pewnego krawca z Wybrzeża - Janusza Wiśniewskiego (to jest inny Wiśniewski, nie ten od "Samotności w sieci" choć równie utalentowany literacko :) ) Autor szył/szyje odzież męską dla odbiorców z wyższej półki - artystów, polityków, biznesmenów, a na starość opisał swoje życie od dzieciństwa poczynając. Fascynująca lektura. Książka nosi tytuł "Zycie na miarę skrojone" i są tego dwa tomy. Czyta się wspaniale. Teraz innym okiem patrzę na to jak ubrani są mężczyźni [haha]

Teraz zaczęłam książki, które przyszykowałam sobie na wakacje - taka współczesna babska literatura: Sosnowe dziedzictwo i Pensjonat Sosnówka. Opiszę je jak skończę.

Aha, polecam jeszcze powieści Rosamunde Pilcher n.p. "Poszukiwacze muszelek - świetna, a także "Wrzesień". Pięknie opisuje tam Szkocję.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: lucysia » czw wrz 08, 2011 12:31 pm

Super ,dzięki dziewczyny.Widzę Ami że ty też wpadłaś w kryminały i thillery medyczne(koleżanka z panieńskich czasów mówiła że u niej to wszyscy ciurkiem czytają.Jedna drugiej pożycza.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: amita » pt wrz 09, 2011 9:59 am

Lucysiu,ja mało ambitną literaturę sobie serwuje,bo naukowej to mam dość :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » pt wrz 09, 2011 10:30 am

Tak na szybko: "Znak Kaina" M. Knox, bardzo polecam, trudno to nazwać kryminałem, może sensacja? tez nie. W każdym razie zagadnienia eugeniki, różnice między rasami ludzkimi, dlaczego i co z tego moze wyniknąć.


"Millenium" wszystkie tomy jak najbardziej
wszystko Lacberg, chyba z 5 tomów
Z domu ciąg dalszy
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Cebulka » pt wrz 09, 2011 2:24 pm

5 tomów Millenium? O, Magdziołku słyszysz? [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: lucysia » pt wrz 09, 2011 5:39 pm

OO właśnie Sami to Milenium to jakiś hicior,film nakręcili i w ogóle.

Ami ty się nie przejmuj ja też wolę mniej ambitną literaturę,bo tych poważnych rzeczy to się człowiek w telewizji nasłucha i ma dość.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: amita » pt wrz 09, 2011 7:23 pm

Lusia,zaraz październik to wiesz,trzeba odetchnąć od poważnych publikacji :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: tereklo » sob wrz 10, 2011 5:59 am

Polecam Krajewskiego - kryminał naszych czasów z korzeniami w II wojnie światowej, osadzone na dolnym śląsku, związane z szukaniem skarbów ukrytych przez Niemców. Lekkie, przyjemne do czytania, dotyczy miejsc, które zwiadziłam, zobaczyłam tu na DolnymŚląsku.
Inna bajka to literatura fantastyczna ale nie taka jak Lem serwował- Dariusz Domagalski "Cherem" (w zasadzie to jest kryminał, świeżutki sprzed kilkunastu dni). No i Pilipiuk - wszystko co jego razem z najnowszym Jakubem Wędrowyczem.
Polecam też "Angelologię" Danielle Trussoni, bo anioły to też ludzie :) no a teraz na tapecie mam Rollinsa Jamesa "Mapa trzech mędrców".
Z braku czasu sięgam po audiobooki, fajna sprawa i oszczędza moje i tak zajechane oczka. Można "czytać" spacerując dla zdrowotności.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Samanta » pn wrz 12, 2011 11:57 am

E nie ma tak dobrze! Millenium:
1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
2. Dziewczynka, która igrała z ogniem
3. Zamek z piasku, który runął.
Potem Autor zmarł niestety, ale ponoc jest jeswzcze jedna, dotychczas nie wydana bo nie dokończona książka, która wyjdzie albo i nie wyjdzie....bo prawa autorskie i te rzeczy...
To Lackberg 5 tomów i może jeszcze przetłumaczą?
A jeszcze polecam "Kapłan" i "Modlitwa do Boga złego" K. Kotowski, bardzo ale to bardzo polecam, oczywiście fajna fantastyka polska

A na Zdolnym Śląsku również Piekara umiejscawiał akcje swoich książek, ale jak bardzo polubiłam jego pierwsze książki tak kolejnych nie trawię....
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: tereklo » pn wrz 12, 2011 2:26 pm

Samanto, Piekara zrobił się starchopołochaty, okropne ma teraz te książki. Krajewski utrzymuje klimat detektywa Monka :) A co do Millenium to... hmm, grubachne te książki i do poduszki zbyt kanciate :) Tak serio to grube tomiska mnie przerażają, moze kiedys kiedy będę miała więcej wolnego, może na emeryturze..... :D :D :D
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: tereklo » pn wrz 12, 2011 2:27 pm

Samanto, Piekara zrobił się starchopołochaty, okropne ma teraz te książki. Krajewski utrzymuje klimat detektywa Monka :) A co do Millenium to... hmm, grubachne te książki i do poduszki zbyt kanciate :) Tak serio to grube tomiska mnie przerażają, moze kiedys kiedy będę miała więcej wolnego, może na emeryturze..... :D :D :D
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Baś_22 » pn wrz 12, 2011 3:02 pm

aukuba pisze: moze kiedys kiedy będę miała więcej wolnego, może na emeryturze..... :D :D :D

kochana na to nie licz :) na emeryturze to dopiero nie ma czasu na nic [!] [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: tereklo » pn wrz 12, 2011 3:34 pm

Basiu, dzięki za pocieszenie :(
Czy ja podwójnie widzę czy podwójnie się wysłały moje posty? Paskudnie to wygląda :( Jak to usunąć?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Baś_22 » pn wrz 12, 2011 5:50 pm

aukuba pisze: Czy ja podwójnie widzę czy podwójnie się wysłały moje posty? Paskudnie to wygląda :( Jak to usunąć?

to już tylko Cebulka albo Andrzej mogą zrobić :)
Jeśli nikt się po Twoim poście nie wpisze (ja niestety to tutaj zrobiłam [oops] ) to wtedy przy quote i edit masz znasz + (po prawej stronie u góry Twojego postu). Przy jego pomocy usuwa się posty. Może to tylko zrobić właściciel postu :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Samanta » wt wrz 13, 2011 1:17 pm

aukuba pisze:Samanto, Piekara zrobił się starchopołochaty, okropne ma teraz te książki. Krajewski utrzymuje klimat detektywa Monka :) A co do Millenium to... hmm, grubachne te książki i do poduszki zbyt kanciate :) Tak serio to grube tomiska mnie przerażają, moze kiedys kiedy będę miała więcej wolnego, może na emeryturze..... :D :D :D

Nie bój się Millenium, cegła to jest ale nawet nie zauważysz jak Cie ranek nad nią zastanie [lol] a potem będziesz ząłowac ze to już koniec.
Krajewski owszem, ale wole Lackberg.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Cebulka » wt wrz 13, 2011 1:59 pm

Oj tak, tomy Millenium lecą zanim się człowiek obejrzy [haha]
I zdecydowanie ze snem wygrywają ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tereklo » wt wrz 13, 2011 2:20 pm

Samanto, wszystkie trzy tomy Millenium przeczytałam :) ostatnio coraz częściej literatura fachowa pochłania mój czas, więc z doskoku tylko coś drobnego, jak wspomniany Cherem Domagalskiego lub Złotowłosa Miki Waltariego (ogólnie lubię go czytać).
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Sz_elka » wt wrz 13, 2011 9:15 pm

aukuba pisze:Basiu, dzięki za pocieszenie :(
Czy ja podwójnie widzę czy podwójnie się wysłały moje posty? Paskudnie to wygląda :( Jak to usunąć?

Po prostu w jednym z postów zmień treść poprzez Edita! 8)
Albo w obu - po połowie treści skasuj i już! ;D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Samanta » czw wrz 15, 2011 8:56 am

Aukubo a z jakiej dziedziny literatura fachowa?
No ja teraz czytam "Mumie" A. Rice, bardzo ale to bardzo polecam. Zresztą wszystkie książki Rice, oprócz "Krzyku w niebiosa" polecam. "Wywiad z wampirem" i zreszta wszystko.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Anamaria » pt wrz 16, 2011 4:27 pm

Polecam książki Agaty Tuszyńskiej - Ostatnio się ukazała "Oskarżona Wiera Gran" , a wcześniejsze: "Długie życie gorszycielki" - o życiu Ireny Krzywickiej, przedwojennej feministki, oraz "Rodzinna historia lęku" - autobiograficzna, o losach rodziny Tuszyńskich (autorka jest cóką Bohdana Tuszyńskiego, znanego sprawozdawecy sportowego, tak tak, tego od Wyscigu Pokoju)

"Długie życie gorszycielki" jest kontynuacją książki Ireny Krzywickiej p.t. "Wyznania gorszycielki" -Tuszyńska była jej redaktorem, gdyż sama Krzywicka pod konieć życia traciła wzrok i większość materiału nagrywała. Tuszyńska dzieło opracowała i dokończyła..
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Anamaria » śr mar 20, 2013 7:02 pm

Odświeżam temat...
Zima się kończy, pewnie to i owo zostało w długie zimowe wieczory przeczytane.
Podzielcie się wrażeniami z lektur :)

Ja "zaliczyłam" sagę p.t. "Cukiernia pod Amorem", właśnie skończyłam ostatni, 4-ty tom p.t. Podróż do miasta świateł.
Świetne czytadła - polecam. Autorka - Małgorzata Gutowska-Adamczyk.
Udało mi się też zdobyć w bibliotece biograficzną książkę Juliusza Machulskiego (tego od Seksmisji) pt. HITMAN.
Polecam- świetnie i dowcipnie napisana. Facet ma niesamowite poczucie humoru, dystans do siebie i cięte pióro.
Aha, powiem wam. że jego nowy film będzie nosił tytuł "Piusa 13" (taki był przedwojenny adres odrestaurowanej, wręcz zbudowanej na nowo kamienicy, gdzie od niedawna mieszka autor).

W kolejce czeka "Mój przyjaciel szpieg" Marii Nurowskiej. O pułkowniku Kuklińskim.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » pt mar 22, 2013 3:43 pm

Anamario i co, przeczytałaś "Mój przyjaciel szpieg"? jestem bardzo ciekawa Twoich wrażeń. Mnie się książka nie podobała, bo jest stronnicza i niezgodna z prawdą historyczną.

Ja mogę polecić książkę "Amnezja" Lisy Unger. A także wszystkie książki tej autorki. Dobrze napisane, trzymają w niepewności do końca.
Sama czytam "Bielszy odcień śmierci" B. Miniera i też uważam, że jest godna polecenia, chociaż inna zupełnie.
Mam jeszcze "Regulamin tłoczni win" Irvinga i po tej książce dużo sobie obiecuję - polecono mi ją i ja Wam też polecam.
Kto lubi fantastykę, bardzo polecam "Trylogię czarnych kamieni" A. Bishop

Ale przede wszystkim polecam serdecznie czytnik elektroniczny. Sama mam kindle keyboard, ale całkowicie wystarczający jest moim zdaniem classic. Gdyby nie to poręczne urządzenie, zwariowałabym w ostatnim roku ani chybi.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Anamaria » pt mar 22, 2013 7:22 pm

Samanta pisze:Anamario i co, przeczytałaś "Mój przyjaciel szpieg"? jestem bardzo ciekawa Twoich wrażeń. Mnie się książka nie podobała, bo jest stronnicza i niezgodna z prawdą historyczną.

Jestem w połowie. Na pewno jest stronnicza, bo jest to monolog głównego bohatera.
Jak autor sam opowiada o swoim życiu to nie może być inaczej.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: cicho_borowska » pt mar 22, 2013 7:59 pm

Chyba i powinnam przeczytać. Wszak jestem Kuklińska i to córka Ryszarda. [haha] Na do datek też urodzona 13 czerwca. [haha]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Cebulka » pt mar 22, 2013 9:17 pm

[haha]
Ale swoją drogą czy to tylko zbieżność nazwisk, czy coś Cię z nim rodzinnie łączy? :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: koliberek » pt mar 22, 2013 10:27 pm

Ja mam aktualnie na tapecie "Marzenia i tajemnice" Walesowej. W kolejce czeka wyzej polecana saga "Cukiernai pod Amorem" i 50 twarzy Greya. Oczywiscie powinnam tez przeczytac cos w j. niem., ale moze niekoniecznie Goethego w oryginale ;)
Fakt jest taki, ze malo mam ostatnio czasu na czytanie.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Cebulka » pt mar 22, 2013 10:58 pm

A ja ostatnio to przeczytałam 'Detoks' Karoliny Chłoń i muszę powiedzieć że mimo że na początku czyta się to trochę 'niewygodnie' znając osobiście miejsce akcji i niektórych bohaterów to jak się człowiek z tym uczuciem oswoi, jest to całkiem przyzwoity kawałek literatury kobiecej :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron