PayPal

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

PayPal

Postautor: fishi » pt lut 03, 2012 10:55 pm

Kochani, mam pytanie z serii zupełnie niedziałkowej.

Czy ktoś z Was używa konta PayPal do otrzymywania zapłaty i do płacenia? Potrzebuję porady od aktywnego użytkownika.
Awatar użytkownika
fishi
Weterani
 
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:29 pm

Re: PayPal

Postautor: belva » sob lut 04, 2012 3:35 am

fishi pisze:Kochani, mam pytanie z serii zupełnie niedziałkowej.

Czy ktoś z Was używa konta PayPal do otrzymywania zapłaty i do płacenia? Potrzebuję porady od aktywnego użytkownika.


Fishi! Witaj na forum!
Ja uzywam ale malo sie na tym znam.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: fishi » sob lut 04, 2012 6:11 pm

belva, dzięki za powitanie. Ja już jestem u Was od dawna, ale nie udzielam się. [oops]

A czy do swojego konta PayPal masz podpięty polski bank (konto lub kartę) , czy zagraniczny? Bo ja mam swoje konto PayPal połączone z amerykańskim bankiem i nie wiem czy lepiej utworzyć konto w PayPal z bankiem polskim, czy zostawić to, co mam, bo może nie ma różnicy.

Dodatkowo zzy to prawda, że kiedy ja płacę komuś, to nie ponoszę dodatkowych kosztów, ale kiedy ktoś płaci mi, to wtedy PayPal pobiera opłatę? Jakie są te opłaty (czytam na ich stronie, ale to jest dla mnie zagmatwane)?
Ogrodu nie posiadam, ale wyżywam się dziewiarsko (więcej o tym, co dziergam i działam w zakresie dziewiarstwa na www.prawelewe.pl).
Awatar użytkownika
fishi
Weterani
 
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:29 pm

Postautor: Baś_22 » sob lut 04, 2012 8:05 pm

fishi pisze:belva, dzięki za powitanie. Ja już jestem u Was od dawna, ale nie udzielam się. [oops]

Belva, fishi to jest moja starsza córcia :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » sob lut 04, 2012 8:43 pm

Właśnie [oops] Właśnie [glupek]

A jak praca? Starczyło ankiet? :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » sob lut 04, 2012 10:36 pm

fishi pisze:belva, dzięki za powitanie. Ja już jestem u Was od dawna, ale nie udzielam się. [oops]

A czy do swojego konta PayPal masz podpięty polski bank (konto lub kartę) , czy zagraniczny? Bo ja mam swoje konto PayPal połączone z amerykańskim bankiem i nie wiem czy lepiej utworzyć konto w PayPal z bankiem polskim, czy zostawić to, co mam, bo może nie ma różnicy.

Dodatkowo zzy to prawda, że kiedy ja płacę komuś, to nie ponoszę dodatkowych kosztów, ale kiedy ktoś płaci mi, to wtedy PayPal pobiera opłatę? Jakie są te opłaty (czytam na ich stronie, ale to jest dla mnie zagmatwane)?


Ja jestem w Ameryce wiec moj bank jest amerykanski. Nie mysle zeby to mialo jakies specjalne znaczenie do jakiego banku wplywa pieniadz. Jezeli mieszkasz w Polsce to jasne ze lepiej jak kasa wplywa do banku polskiego. Chyba ze w Polsce sa jakies dziwne oplaty za to.Tu niema

Procent pobiera Paypal tylko od kogos kto pobiera oplate. Zdaje sie 2.5% czy cos w tym stylu. Sa tam jednak jakies limity co do wielkosci i czestotliwosci wplat. Mnie to nie dotyczy bo nie mam jakis olbrzymich sum ani tysiecy klientow dziennie. Zdaje sie ze limit jest regulowany przez samego zainteresowanego.

Basiu.. to fajnie ze twoje dziecko wpada do nas czasami :P
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: fishi » ndz lut 05, 2012 11:18 am

@Cebulka, uzbierałam 110 ankiet więc wystarczy, ale że jeszcze nie zabrałam się za analizę, to ankieta wisi i jest otwarta na nowe głosy. Może uzbieram wiecej.

@Belva, dzięki za informacje.
Ogrodu nie posiadam, ale wyżywam się dziewiarsko (więcej o tym, co dziergam i działam w zakresie dziewiarstwa na www.prawelewe.pl).
Awatar użytkownika
fishi
Weterani
 
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:29 pm

Postautor: tuurma » ndz lut 05, 2012 11:42 am

Fishi, PayPal pobiera prowizję od każdej transakcji (płatne przez odbierającego), to jest procent wartości plus opłata stała, w Polsce najczęściej 2,9% + 80gr za każdą transakcję. Przy niewielkich kwotach te 80gr mpże być dość obciążające. Tutaj link do ichniejszej tabeli prowizyjnej: https://www.paypal-marketing.pl/sprzeda ... oplat.html

Generalnie jeżeli masz wielu klientów z różnych krajów i nie boli cię te kilka % to Paypal jest wygodny. Natomiast, jeżeli większość transakcji masz w Polsce, np jeżeli sprzedajesz w serwisach aukcyjnych czy własnym sklepie internetowym warto się rozejrzeć za np. mTransfer albo polskimi systemami płatności ( np. platnosci24.pl o ile pamiętam) umożliwiają przesyłanie kasy z praktycznie wszystkichpolskich banków, chociaż też biorą prowizję, ale niższą trochę. To jest o tyle dobre, że w Polsce nie wszyscy mają PayPal, a jakieś konto w banku prawie wszyscy. Więc jak masz jakąś platformę płatnościową, czy po prostu konto do przelewów, to wszyscy klienci wszystkich banków mogą ci zapłacić bez kombinacji.
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: fishi » ndz lut 05, 2012 1:19 pm

Rozumiem, że PayPal jest jeden a ma tylko swoje "filie" (?) w różnych krajach, w tym w Polsce. Kiedy wpisuję jego polską stronę, tzn. z kropką i pl, to system przekierowuje mnie na moje konto amerykańskie (to znaczy na angielskojęzyczną stronę i profil, w którym mam amerykański bank i adres), bo rozpoznaje mój adres e-mail, którego użyłam przy zakładaniu tegoż konta w USA. Z drugiej jednak strony, to moje rozumienie jest może niewłaściwe, bo cennik, który podałaś Tuurmo, listuje dodatkowe opłaty, których procent różni się w zależności od kraju, z którego jest dokonywana wpłata.

Nastawiam się na sprzedaż produktów za średnio $5 (ok. 20 zł) za sztukę. Najprawdopodobniej najpierw z rynku amerykańskiego, ale serwis, w którym sprzedaję te produkty jest międzynarodowy. Skąd mam wiedzieć kto skąd płaci? Czy pieniądze zawsze przyjdą mi na amerykańskie konto PayPal i wtedy prowizja jest pobierana wg cennika w USA? Nie rozumiem w jaki sposób mogę kontrolować pobierane opłaty.
Awatar użytkownika
fishi
Weterani
 
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:29 pm

Postautor: tuurma » ndz lut 05, 2012 5:28 pm

Tak, PayPal jest jeden. Ze swojego konta możesz dostawać i odbierać od wszystkich użytkowników PayPal na całym świecie. Wydaje mi się, że warto mieć główne swoje konto (to, na które spływają wpłaty) w banku tego kraju, skąd masz większość klientów, żeby ograniczyć opłaty za przewalutowania itd. Jaka będzie prowizja to ci wyjdzie w praniu, ale prawdopodobnie przy tej kwocie transakcji średnio 5$ to ci się opłaci opcja "mikropłatności". Wtedy jest wyższa prowizja od transakcji, bo chyba 5-6% ale niższa ta opłata stała od pojedynczej transakcji. Chyba musisz przysiąść fałdów i porównać z kalkulatorem w ręce :D
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości