Wasze ulubione ciasta.

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Re: wasze ulubione ciasta

Postautor: Yennyfer » ndz paź 23, 2011 12:05 pm

zomarel pisze:WEDEL PRZEKŁADANY

MASA:
składniki:
30dkg cukru zwykłego
1/2szklanki mleka
4 łyżki kakao
1 1/2 kostki margaryny"Kasia" [ja piekę wszystko na margarynie tortowej z Biedronki]
1 galaretka zielona-agrestowa
1 galaretka czerwona
Wykonanie:cukier,mleko i kakao zagotować,ciągle mieszając,15 min.
utrzeć margarynę i dodawać zimną masę,galaretki rozpuścić oddzielnie i przestudzić
Przełożenie placka:
I placek-masa-galaretka zielona-II placek[kakaowy]-masa-galaretka czerwona-III placek[orzechowy]-polewa /1/2 kostki margaryny,1/2 szklanki cukru,1 i 1/2 łyżki wody,1 i 1/2 łyżki kakao-składniki polewy włożyć do jednego naczynia,dokładnie wymieszać,całość zagotować.
[/URL]


Zomarelku, mogłabyś mi przełozyc ten fragment z polskiego na taki "krowie na rowie" [oops] Nie bardzo kumam, zwłaszcza tego o zimnej masie [oops]
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1375
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: wasze ulubione ciasta

Postautor: zomarel » ndz paź 23, 2011 4:20 pm

cukier,mleko i kakao zagotować,ciągle mieszając,15 min.
Z tych składników po wystudzeniu powstaje gęsta masa/gdyby zdarzyło się,że masa za mocno stwardnieje to trzeba dodać odrobinę mleka i jeszcze raz lekko podgrzać/,którą dodaje się do utartego tłuszczu masła lub margaryny,ja używam margaryny tortowej z biedronki i jest dobra.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: Cebulka » ndz paź 23, 2011 7:25 pm

Ech zjadłoby się wygląda wspaniale... Madzia rośnie na super panią domu [prosi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Yennyfer » pn paź 24, 2011 12:31 pm

Zomarelku - pieknie dziękuję!
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1375
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Postautor: saginata » sob lis 26, 2011 4:49 pm

Dla mojej Maduni zrobi³am dwa torty-jeden na imprezkê z klas±-a drugi z babci±,ciociami,rodzeñstwem i starymi [lol]

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c77e3b046d8dbde1.html][img:3245278e29]http://images35.fotosik.pl/1046/c77e3b046d8dbde1m.jpg[/img:3245278e29][/URL]


[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbb35cbb171e6907.html][img:3245278e29]http://images50.fotosik.pl/1243/cbb35cbb171e6907m.jpg[/img:3245278e29][/URL]
saginata
 

Postautor: Cebulka » sob lis 26, 2011 5:46 pm

Ulala [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » sob lis 26, 2011 5:49 pm

... ślinka leci ... szkoda, że paluchem nie da się maznąć! 8)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: saginata » sob lis 26, 2011 7:59 pm

Ma¼nij Szelu-tylko potem monitor masz do czyszczenia [lol]
saginata
 

Postautor: Sz_elka » sob lis 26, 2011 10:46 pm

taż ja paluszkiem chcę ;> a nie jęzorem! [haha]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tosia » ndz lis 27, 2011 11:01 am

[shock] Sagi ale smaka narobiłaś tymi torcikami :P, a u mnie tylko dzisiaj zwykła babka :(
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

wasze ulubione ciasta

Postautor: zomarel » wt lis 29, 2011 7:42 pm

saginata pisze:No załoga-ulegamy pokusie :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Ja upiekłam ptysie-a ciasto z blaszki to pierwszy wypiek Madzi -ciasto Milki way -oczywiście pod moim nadzorem :D
Pyyyyyyyychotka !!!!!!!!!!!!!!!

Sagi,nie znalazłam przepisu na "milky way",a chciałabym je upiec na pierwszą lepszą okazję bo w grudniu mam takich kilka.Czy masa jest z serka homog.?Wyglądem i dekoracją przypomina mi ciasto wuzetkę,które piekę.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

wasze ulubione ciasta

Postautor: zomarel » czw gru 08, 2011 11:23 am

PIERNIK NA PIWIE

Przygotować bakalie:orzechy,suszone śliwki lub morele,migdały otarte ze skórki/ja daję płatki i mam mniej roboty/,rodzynki,figi,skórkę pomarańczową itp. im więcej tym lepiej,ale naogół wystarcza 30-40 dkg.Wszystkie bakalie posiekać i wymieszać.

75 dkg mąki pszennej oraz 1,5-3,0 dkg sody oczyszczonej przesiać przez sito.
Do naczynia wsypać przesianą mąkę,dodać 35 dkg ciepłego miodu z uprzednio rozpuszczoną /15 dkg/ margaryną,utrzeć dodając kolejno 35-40 dkg cukru,5-7 żółtek.Następnie wlać szklankę piwa /porter,słodowe lub w ostateczności jasnego/.Wymieszać,dodać 1,5 paczki przyprawy do pierników,przygotowane bakalie,wymieszać,dodać ubitą pianę z białek pozostałych po żółtkach i delikatnie wymieszać.
2 formy keksowe wyłożyć natłuszczonym papierem,wysmarować tłuszczem krótsze boki foremek i wysypać bułką /ja docinam papier i boki też nim wykładam zamiast tłuszczu i bułki/
Podzielone ciasto włożyć do form,piec w uprzednio nagrzanym piekarniku /ok.180-190 st./ ok.godziny.
Upieczony wyjąć z foremek,wytrzeć z tartej bułki/jeśli była używana/,a fgdy wystygnie posmarować polewą czekoladową z wierzchu i z boków.
Piernik trzyma się do 2 m-cy i dłużej i jest stale wilgotny i miękki.Niestety tego nie potwierdzę bo"schodzi od ręki" [lol]
Smacznegoooooooo!
Ostatnio zmieniony ndz gru 11, 2011 11:45 pm przez zomarel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: saginata » czw gru 08, 2011 11:53 am

Milky way.
Biszkopt:
9 jajek
1,5 szklanka cukru
3/4 szklanka m±ki pszennej
1,5 szkl m±ki ziemniaczanej
3 ³y¿eczki proszku do pieczenia
3 ³y¿ki kakao
Z podanych sk³adników upiec biszkopt,po wystudzeniu przekroiæ go na dwa blaty.

krem:
1 mas³o + 1 margaryna bielska [lub 2 mas³a]
5 serków Danio waniliowych
4 szklanki mleka w proszku
2 ³y¿ki cukru pudru

Mas³o utrzeæ z margaryn± i z cukrem na puch i stopniowo dodawaæ po jednym serku i szklance mleka,dok³adnie ucieraj±c.

dodatki:
szklanka mocnej kawy cappucino
opakowanie okr±g³ych biszkoptów
polewa czekoladowa

Na jednym blacie rozsmarowaæ po³owê kremu,u³o¿yæ biszkopty jeden obok drugiego maczane w kawie,roz³o¿yæ resztê kremu przykryæ blatem,wierzch oblaæ polew± czekoladow±...SMACZNEGO...

Madzia z³o¿y³a troszkê inaczej: 1/2 ciasta- 2/3 masy-1/2 ciasta-masa-biszkopty maczane w kawie-polewa dekoracyjnie-i kulki z masy na ka¿dym biszkopcie.
Jak dla mnie ciacho jest rewelacyjne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziêki za przepis na piernika-zaraz bêdê go analizowa³a.
saginata
 

wasze ulubione ciasta

Postautor: zomarel » czw gru 08, 2011 8:49 pm

A, ja dziękuję za milky way :*
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: saginata » ndz gru 11, 2011 11:38 am

Cuuuuudne Ci wysz³y !!!!!!!!!!!!!!!!
saginata
 

Postautor: tereklo » ndz gru 11, 2011 11:55 am

Sagi, dziękuję. Kolejne będą staranniejsze :) Teraz, w wolnej chwili, chcę upiec piernik z piwem z przepisu Zomarel. Uwielbiam wszystko co miodowe tylko tak bardzo trzeba sie pilnować :( a robię to dla mojego dziecięcia, nacieszę się nim chociaż w święta i podogadzam mu. On też jest miodożerny :)
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: saginata » ndz gru 11, 2011 12:04 pm

Czego siê nie robi dla dzieci :D

Ja swoje pierniczki polejê czekolad± i posypiê wiórkami czekoladowymi-tak to sobie wymysli³y¶my.

A w pierniku Zomi jest miód-bo albo ja ¶lepa-albo go tam nie ma.
saginata
 

Postautor: tereklo » ndz gru 11, 2011 12:14 pm

Yyyy, nie wiem jeszcze, czy jest tam miód :( ale jak nie ma to nie będzie to mój ulubiony piernik. Zwykle piekę piernik "na oko" - trochę mąki, jajek, cukru, miodu, sody, przypraw, masła i kwaśnej śmietany. Utrzeć tak, żeby się lał z łyżki i układał w górkę grubych fałd. Piec godzinę w niezbyt goracym piekarniku :) Zawsze wychodzi i może miesiącami stać, im starszy tym lepszy.

Sagi, jest!! Te 35 dkg ciepłego - to jest miód!!! Zomi, sprostuj, jak się mylę.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: saginata » ndz gru 11, 2011 12:21 pm

Tereklo-a na jak± grubo¶æ wa³kowa³a¶ ciasto na pierniczki?
saginata
 

Postautor: saginata » ndz gru 11, 2011 12:29 pm

Dziêki :)
saginata
 

wasze ulubione ciasta

Postautor: zomarel » ndz gru 11, 2011 11:49 pm

[brawo] Tereklo,35 dkg jest miodu,ciepłego.Już poprawiłam w przepisie :*
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: Sz_elka » wt gru 13, 2011 12:00 am

Znalazłam w swoich zapiskach- szpargałach archiwalnych ciekawie brzmiący przepis - zaznaczam, że nie pamiętam jak smakował, ale w tamtym czasie, to wszystko smakowało wybornie! [haha]

Piernik kryzysowy
3 szklanki mąki
1 i 1/2 szklanki kwaśnego mleka
1/3 szklanki oliwy lub roztopionej margaryny lub po połowie obu (lub trochę miodu-dżemu)
2 łyżki kakao
1 i 1/2 łyżeczki płaskie sody oczyszczonej

Po upieczeniu przekroić (na gorąco) i przełożyć powidłami, posypać kokosem, orzechami, rodzynkami

Przepisałam dosłownie, ale nie ręczę za efekt, bo sama nie piekłam - tylko koleżanka Mamy, a Mama przynosiła do domu! ;> Musiało być dobre, skoro zapisałam! ;D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: saginata » wt gru 20, 2011 3:18 pm

Basiu-¶liczne te Twoje Pierniczki!!!!!!!!!!!!!!!!

Przepis na pierniczki z marmolad± sprawdzi³am-s± przepyszne-miêciutkie i pulchniutkie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko-jak Tereklo napisa³a,¿e wa³kowaæ tak jak na pierogi-to tak wa³kowaæ-a nie próbowaæ ciut grubiej-bo wychodz± piernikowe bu³eczki [lol]
Trochê mi zesz³o zanim wyczu³am odpowiedni± grubo¶æ-ale pierników jest baaaaaaaaaaardzo du¿o-chyba do Wielkanocy nam starczy [haha]

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fc61cf05a6b6aa4.html][img:b574638d8e]http://images37.fotosik.pl/1238/5fc61cf05a6b6aa4m.jpg[/img:b574638d8e][/URL]
saginata
 

Postautor: mietek » wt gru 20, 2011 5:48 pm

Sz_elka pisze:Znalazłam w swoich zapiskach- szpargałach archiwalnych ciekawie brzmiący przepis - zaznaczam, że nie pamiętam jak smakował, ale w tamtym czasie, to wszystko smakowało wybornie! [haha]
...
1 i 1/2 szklanki kwaśnego mleka...
...
;D


Taaa... [hmm] i skąd tu to kwaśne mleko? Trza by chyba krowę kupić, a to już nie takie tanie (kryzysowe) ;)

mietek [lol]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Cebulka » wt gru 20, 2011 7:33 pm

Albo mieszkac koło Szelki bo tu występują mlekomaty [lol]

Dziewczyny - boskie wypieki [prosi]
Super że mamy przepis na miękkie pierniczki - też kiedyś takiego szukałam - ale pierniczki z niego zrobione mimo odleżenia dwa lata ;> dalej były twarde [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: mietek » śr gru 21, 2011 7:29 pm

Cebulka pisze:Albo mieszkać koło Szelki bo tu występują mlekomaty [lol]


Widziałem i ja taką diabelską maszynę, postawili to koło targu rybnego, ale czy to znaczy to co mówisz? czyli wraca nowe? i w tej maszynie jest codzień świeże mleko? takie normalne? a jak oni to myją?

Szukałem informacji i wygląda na to, że to ma być mleko od krów [shock] ciut nie bardzo mam zaufanie do takich wynalazków, ale może idzie ku normalności?

mietek [lol]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: mietek » sob gru 24, 2011 8:41 pm

Sz_elka pisze:Piernik kryzysowy
3 szklanki mąki
1 i 1/2 szklanki kwaśnego mleka
1/3 szklanki oliwy lub roztopionej margaryny lub po połowie obu (lub trochę miodu-dżemu)
2 łyżki kakao
1 i 1/2 łyżeczki płaskie sody oczyszczonej

Po upieczeniu przekroić (na gorąco) i przełożyć powidłami, posypać kokosem, orzechami, rodzynkami

Przepisałam dosłownie, ale nie ręczę za efekt, bo sama nie piekłam - tylko koleżanka Mamy, a Mama przynosiła do domu! ;> Musiało być dobre, skoro zapisałam! ;D


No i czytam Ci ja ten przepis już po raz kolejny (a czytałem go już wzdłuż i w poprzek ;) ) aż Ci mam [pomysl] znalazłem czego mi tu było brak:

W tamtych dobrych czasach były w sklepach powszechnie dostępne "Przyprawy korzenne - do pieczenia pierników" - tak to się z grubsza nazywało właśnie a po ich dodaniu wystarczyła właśnie mąka tłuszcz i cukier - przy braku kakao wychodził wyśmienity piernik biały [lol]
Doskonale nadawała się owa przyprawa do grzanego piwa (choć moim zdaniem grzane piwo to profanacja)

Zimową porą dodawałem to czasem do piwa, ale na zimno - do dziś podają w Pucku w knajpie piwo zwane korzenne lub podobnie to zwą, a jest to to samo zmieszane z miodem i łyżkę tego "nektaru" dodając do piwa podwajają jego cenę - knajpa sławy nabrała i przyjeżdżąją tam na tenże napitek z całego świata.

smacznego:
mietek [czesc]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: saginata » sob sty 21, 2012 1:45 pm

Wspania³e Basiu [brawo]

Mnie te¿ ostatnio bierze na pieczenie-co tydzieñ piekê drobne ciasteczka.Tydzieñ temu kruche spod foremek,a wczoraj amoniaczki-a dzi¶ parówki w cie¶cie-i z tego samego ciasta s³one ciasteczka z makiem-do barszczu.
saginata
 

Postautor: saginata » sob lut 04, 2012 11:48 am

Dzi¶ pierwszy raz w ¿yciu pieklam muffinki.A to przez Cebulkê ,ktora obdarowala mnie form± i papilotkami do tych ciastek.
Po wielkim strachu i niepewno¶ci wyszlo cu¶ takiego:

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecc39c8a015b1354.html][img:729efc224f]http://images50.fotosik.pl/1357/ecc39c8a015b1354m.jpg[/img:729efc224f][/URL]

I powiem Wam,¿e to cu¶ jest pyyyyszne-miêciutkie i pulchniutkie :D

Dziêki Cebulko [tuli]
saginata
 

Postautor: Baś_22 » sob lut 04, 2012 12:10 pm

Sagi, wyglądają smakowicie :-P [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » sob lut 04, 2012 7:46 pm

Ech super wyglądają, zjadłoby się... [jezyk]
Niech służą dobrze [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » ndz lut 05, 2012 10:09 am

O super przepisy Samanto i Tereklo!!!!!!!!!!!!!!!!
Chyba muffinki bêd± czêsto go¶ciæ w mojej kuchni.
Spodoba³o mi siê :D
saginata
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości