Herbata herbacie nierówna!

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Naturalne herbatki

Postautor: Sz_elka » wt maja 19, 2015 8:42 am

czat z 18 maja 2015, 08:29 pisze:Tosia - a ja już po przy okazji nazbierałam liści z malin i suszą się na herbatke
- chciałam uzbierać liśći jezyny ale jest rosa wiec sie nie dało
tereklo - to jeszcze poziomki, Tosiu
Tosia - poziomki też, ale to musze iść do lasu a tam jest jeszcze mokro - ale co do poziomki to musze się pośpieszyć bo już kwitną i lada moment bedzie po
- no i jagody jeszcze, ale na to czas całe lato
tereklo - owoce jagód czy liście?
Tosia - liście i jagody
- jagody czarne, do tego jeszcze suszone jabłka i pokrzywa, zbieram tylko to co znam nic więcej
- pamietam takie mieszanki bo mama je robiła były pyyyyyyyszne
tereklo - ja jeszcze dodaję z ogródka zioła werbenę cytrynową, miętę, melisę, bylicę boże drzewko, marzankę i trochę pokrzywy
- wodę gotuję z plasterkami cytryny a potem wyłaczam i wrzucam zioła - teraz robię ze świeżych
annorl1 - Tosiu, a jagody to jakie zbierasz? owoce czy liście? i jakie jagody? czarne jagody, czyli borówki? dobrze rozumiem?
- Tez musze w końcu pójść na poziomkę, puki mi kozy całej nie wyjadły na łące
- Teresko, no to naapój super, tylko ta bylica dobrowolnie jej nie piję Tylko jak robie jakies odtrucia czzy jakies leczenie na robale
tereklo - Aniu, bylica boże drzewko ma smak podobny do trawy cytrynowej - nie mylić z bylica piołunem
annorl1 - a ta bylica, to dzika, czy sadzona?
tereklo - Aniu, sadzona
annorl1 - o widzisz Tereniu, a dla mnie każda bylica to piołun
- A swoją drogą, ja w tym roku jeszcze nawet dla siebie pokrzywy nie pozbierałam, codziennie indykom przynoszę 3 15-litrowe kopiate wiadra juz pociętej pokrzywy. Tak więc na razie mam jej dość
Tosia - może jeszcze czarny bez, bo już kwitnie, wszystko po wysuszeniu jest spakowane osobno i opisane
- pamietam z dzieciństwa że mama miała takie lniane woreczki i tam powsypywany susz i wisiało to koło pieca żeby nie zawilgło - każdy woreczek miał haftowany napis żeby nie pomylić
annorl1 - No tak, takie woreczki są świetne Mi muszą wystarczyć słoiczki...
tereklo - Tosia, na pewno możesz dołożyć kłaczy perzu liście czarnej porzeczki
Tosia - porzeczki czarnej nie mam, ale może jest u taty to troszkę nazbieram
tereklo - Tosiu, ja wkłądam zioła do tych wielkich słojów i zakręcam, wstawiam do szafki, żeby nie "wyblakły"
annorl1 - Niedługo będzie lipa, to tez możesz Tosiu zbierać Liście brzozowe, to na pewno znasz
Tosia - może woreczki poszyje i oznacze - tylko kiedy jak mi czasu brakuje
- muszę się jeszcze porozglądać za bratkiem polnym, bo jakoś go ostatnio nie widzę
tereklo - i chabry (płatki) - dadzą ładny kolor
- i jeszcze kocanka piaskowa
- i rumianek
- a pamiętasz "herbatę" z patyków malin?
Tosia - pamietam,mój brat nazwał te mieszanki "pulmantyj"
tereklo - oj, jest tego tylko niektórych ziół razem nie powinno się mieszać
Tosia - dlatego że razem się nie miesza muszą być osobno pakowane po wysuszeniu
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Herbata herbacie nierówna!

Postautor: tereklo » sob maja 23, 2015 7:00 am

http://www.herbiness.com/herbatka-z-kwi ... ak-lilaka/

Herbatka z kwiatka – lilak o smaku karmelu
Herbatka z kwiatka.docx
(691.8 KiB) Pobrany 726 razy
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości