Patison- urósł i co z nim począć?

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Patison- urósł i co z nim począć?

Postautor: amita » czw sie 13, 2009 8:06 pm

Wiem,że panierowany jest smaczny,ale co jeszcze?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » czw sie 13, 2009 8:26 pm

Jadłam konserwowany , taki w octowej zalewie i zdaje mi się że z curry - the best!
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » czw sie 13, 2009 8:30 pm

Czy to mogło by być jak cukienia curry Saginaty w pierwszym poście o przetworach?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » czw sie 13, 2009 9:59 pm

Nie jestem pewna ale za to spytam koleżankę jak to zrobiła . Niech tylko wróci z urlopu czyli we wtorek.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » czw sie 13, 2009 10:07 pm

Ok,poczekam,na razie przerobię na schabowe a inne akurat dorosną.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: saginata » pt sie 14, 2009 6:24 am

Najsmaczniejsze s± maleñkie patisonki-te do marynat.Mog± byæ w zalewie jak ogórki korniszony czy po ¿ydowsku-ale zbieraj wtedy takie o ¶rednicy2-4 cm.Wiêksze mog± byæ w curry-bo siê kroi je w plasterki.Marynowane najlepsze ca³e lub przekrojone na po³ówki.Mo¿esz zrobiæ z nich sa³atki jak z ogórków-z papryk±,cebul±,troszkê ogórków,patisona-i zawsze wyjdzie smacznie-bêdzie urozmaicenie :D
Na 8 stronie w przetworach jest sa³atka Samanty-taka z papryk± i ogórkami-Onaela bardzo ³adnie pokaza³a j± w s³oikach.Z powodzeniem mo¿esz daæ patisony zamiast ogórków-lub te¿ na przemian z ogórkami-zobacz jak ³adnie wygl±da.
saginata
 

Postautor: Samanta » pt sie 14, 2009 10:17 am

A tak , tamte były takie malutkie. I ta moja sałatka też jak najbardziej z patisonami będzie ok.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » pt sie 14, 2009 12:37 pm

Dzięki,ale jak zebrałabym małe,to by mi brakło.Pewnie zrobię sałatkę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: saginata » pt sie 14, 2009 2:42 pm

Patisony rosn± nowe-w miarê jak siê je zbiera.Lepiej zebraæ mniej-a malutkich-ni¿ wiadro du¿ych.Ja tak robiê z cukini±-zbieram maleñk± i chrupi±c± na 1-2 s³oiki.A z patisonem tak samo robi³am.Du¿e s± mniej smaczne-takie rozciapciane mog± wyj¶æ-cukinia tak samo-najlepsze s± ma³e i m³odziutkie.Du¿e zostawiam tylko do sma¿enia-tu one s± najsmaczniejsze.
saginata
 


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości